Jakich zmian potrzebuje reprezentacja Belgii?

Czy reprezentacja Belgii w piłce nożnej się wyróżnia? Aktualnie nie. Wystarczy bowiem spojrzeć na to, że przez ponad dwanaście lat nie mogli powrócić na światowy mundial. Udało im się to w końcu w roku 2022. Tak, w końcu można było ich widzieć w Katarze. Chociaż już wtedy mówiło się, że katarski mundial to tak naprawdę pożegnanie "złotego pokolenia" z piłkarskim boiskiem. Kto ich zastąpi na stanowisku? Czas się temu przyjrzeć.

Zmiana na stanowisku selekcjonera

Skoro można o zmianach, to warto rozpocząć od podstaw. Czyli od samego selekcjonera. Roberto Martinez 1 grudnia 2022 roku poinformował, że żegna się ze stanowiskiem trenera reprezentacji Belgii. Po porażce na katarskim mundialu, nikogo tak naprawdę ta sytuacja nie zdziwiła. Tym bardziej że Belgia w swojej grupie zajęła dopiero trzecie miejsce i tak naprawdę nie udało im się dotrzeć nawet do 1/8 finału. Rozpoczęły się poszukiwania jego następny, który okazał się Domenico Tedesco. Niemiecki trener włoskiego pochodzenia był nawet wymieniany w obliczu polskiej reprezentacji. Los jednak sprawił, że związał się z Belgią. To pierwsza zmiana, której na pewno potrzebowała reprezentacja Belgii w piłce nożnej. Jak sytuacja dalej wygląda? Kto ma szansę sprawdzić się na boisku?

Czas na nowe nazwiska

Wiele osób zauważyło, że za czasów Martineza, można było zauważyć przywiązanie...do nazwisk. Co to dokładnie oznacza? No cóż, trener nie stawiał na uznanych, ale na znanych, którzy jednak nie popisali się grą w reprezentacji. Dowodem na to jest reprezentacja Belgii na mistrzostwach w Katarze.

O reprezentacji Belgii przeczytasz także tutaj: Jak Belgia poradzi sobie w eliminacjach do mistrzostw Europy?

Na jakie nazwiska powinien postawić nowy selekcjoner? Jednym z nich jest Zeno Debast. Młodziutki, prawie 20-letni piłkarz, traktowany był z rezerwą. Trzeba jednak przyznać, że ma za sobą udany występ w piłkarskiej reprezentacji. Ma on już całkiem spore doświadczenie i wiele osób widzi go na pozycji obrońcy. Charles De Ketelaere jest starszy o niecałe dwa lata i wyróżnia się niezwykłą szybkością. To kolejny zawodnik, który mógłby sprawić, że reprezentacja Belgii będzie spisywała się znacznie lepiej.

Kto ma szansę w piłkarskiej reprezentacji Belgii?

Jérémy Doku to także piłkarz, który wyróżnia się szybkością na boisku. Wielu docenia go także za niesamowity drybling. Pech chciał, że w ostatnich czasach piłkarz miał sporą liczbę kontuzji. Jednak wyszedł już z nich, więc wszyscy mają nadzieję, że będzie świeżym narybkiem dla Belgii. Openda Lois to kolejny piłkarz, którego zdążyli poznać już nawet polscy kibice. A to dlatego, że został on wystawiony w zeszłorocznym meczu Polka-Belgia. Młody piłkarz wyróżnia się niezwykłą skutecznością, czego dowodem są bramki (7), jakie zostały zebrane w ciągu piętnastu meczy. Amadou Onana to także kolejna osobowość, która może pokazać, że Belgię stać na naprawdę wiele.

Czy Ci zawodnicy będą nadzieją dla reprezentacji Belgii? Tamtejszym kibicom pozostaje wierzyć, że tak faktycznie będzie.