Pijani rowerzyści i kierowca na mysłowickich drogach w długi weekend

Pijani rowerzyści i kierowca na mysłowickich drogach w długi weekend

FOT. Policja Mysłowice

Mysłowiccy policjanci zatrzymali w czasie majowego weekendu jednego kierowcę samochodu i czterech rowerzystów po alkoholu. Na drogach doszło też do 6 kolizji, które na szczęście nie miały groźnych skutków. Patrole sprawdzały prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów i to, czy podróżujący mieli zapięte pasy oraz dzieci w fotelikach.

W czasie długiego weekendu na drogach Mysłowic pracowały zwiększone siły Policji. Funkcjonariusze z mysłowickiej drogówki prowadzili kontrole i pilnowali, by kierujący stosowali się do przepisów oraz dozwolonej prędkości.

Policjanci zwracali też uwagę na stan trzeźwości kierowców i rowerzystów. W efekcie zatrzymali 1 kierującego samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Z ruchu wyeliminowano również 4 rowerzystów - jeden był w stanie nietrzeźwości, a trzech po użyciu alkoholu.

Z policyjnych danych wynika, że podczas majowego weekendu na mysłowickich drogach doszło do 6 niegroźnych kolizji. Mundurowi kontrolowali przy tym także stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

To pokazuje, że nawet krótki świąteczny weekend wystarcza, by na drogach pojawiły się powtarzalne błędy: alkohol, nieuwaga i lekceważenie podstawowych zasad. Policja zatrzymała kilka osób, ale sam bilans nie zostawia wątpliwości - na mysłowickich trasach wciąż zbyt łatwo o ryzykowne decyzje.

na podstawie: Policja Mysłowice.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Mysłowice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.