Śmigłowiec nad S1 w Mysłowicach - ciężarówka wjechała w zestaw

FOT. KMP w Mysłowicach
Ciężarowy Mercedes najechał na tył poprzedzającego zestawu na drodze ekspresowej S1 w Mysłowicach. 36-letni kierowca w ciężkim stanie został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przez kilka godzin trasa w kierunku Łodzi była całkowicie zablokowana.
Do wypadku doszło 4 maja przed godziną 13.00 na S1 między zjazdami na Dziećkowice i Kosztowy, w kierunku Łodzi . Dyżurny mysłowickiej jednostki przyjął zgłoszenie o zderzeniu dwóch ciągników siodłowych z naczepami. Policjanci ustalili na miejscu, że kierujący Mercedesem z nieustalonych przyczyn uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu ciężarowego. Kierowca drugiego zestawu nie odniósł obrażeń.
Ranny 36-latek z Sosnowca trafił do szpitala w stanie ciężkim. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a jego lądowanie wymusiło czasowe wstrzymanie ruchu także na pasach w kierunku Tychów. Działania służb trwały do godziny 16.40. Przez ten czas oba pasy w stronę Łodzi pozostawały zamknięte, a kierowcy musieli korzystać z objazdów.
Mysłowiccy policjanci przypomnieli, że na autostradach i drogach ekspresowych trzeba zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. To właśnie brak takiego marginesu bezpieczeństwa najczęściej zamienia zwykły błąd w wypadek, po którym służby ratunkowe walczą o czas, a jedna chwila kończy się ciężkimi obrażeniami.
na podstawie: Policja Mysłowice.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Mysłowicach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Konkurs o polskiej wsi z nagrodą 10 tys. zł. Liczą się także wspomnienia

54 kierowców zatrzymanych w Mysłowicach. Drogówka sprawdzała prędkość

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Rower znika w kilka minut. Policja z Mysłowic wskazuje, jak ograniczyć ryzyko

Wakacyjna okazja kończy się stratą pieniędzy. Fałszywy nocleg

Syreny zabrzmią w Mysłowicach. To będzie test, nie realne zagrożenie

Parking przy Boliny 12a–14 zostanie zamknięty. Dwie doby robót kanalizacyjnych

Dron nad przejściami w Mysłowicach. Policja ujawniła 34 wykroczenia

Czołowe zderzenie na Długiej w Mysłowicach. Kierująca zjechała na łuku

Siatkarki wracają do gry - Mysłowice otwierają ligowe zapisy

XC Mysłowice wraca do Parku Słupna z trasą pełną terenowych wyzwań

Rowerowe patrole wracają na ulice Mysłowic. Tu radiowóz nie dojedzie

Trzy promile przy latarni i 2,5 promila na S1. Czterech kierowców zatrzymanych

W Mysłowicach dzielnicowi stanęli do testu, który wyłoni najlepszych
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miasta Mysłowice - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- ZUS Mysłowice - Biuro Terenowe: kontakt, e-usługi i wizyta w placówce
- Parafia Wszystkich Świętych w Mysłowicach - historia i informacje
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Mysłowicach - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Brzezinka - kontakt, zajęcia, bilety
- Filia nr 4 MBP w Mysłowicach - oddział na Morgach, zbiory i karta biblioteczna
