Prace przy budowie torowisk w Mysłowicach na finiszu – ruch samochodowy już w czerwcu
Prace nad torowiskami tramwajowymi w mieście nabierają tempa, przynosząc ulgę mieszkańcom. Choć napotkano pewne trudności, efekty widać już na horyzoncie. Zmiany te wpłyną nie tylko na komfort podróżowania, ale również na codzienne życie przedsiębiorców.
  1. Ruch samochodowy na ulicach Starokościelna i Bytomska zostanie przywrócony w połowie czerwca.
  2. Prace na ulicach Szymanowskiego i Powstańców napotkały na problemy związane z gazociągiem.
  3. Piesi będą mogli korzystać z wyremontowanego chodnika wzdłuż Komendy Miejskiej Policji.
  4. Na stronie Urzędu Miasta pojawią się mapki z nową organizacją ruchu.

Kurz, utrudnienia w dojazdach i brak dogodnych tras – to codzienność, z którą muszą zmagać się mieszkańcy i przedsiębiorcy. Jednak już w połowie czerwca sytuacja ulegnie znacznej poprawie, kiedy ruch samochodowy zostanie przywrócony na ulicach Starokościelna i Bytomska. Wówczas zakończą się także prace nad chodnikiem wzdłuż Komendy Miejskiej Policji, co ułatwi pieszym poruszanie się.

Prace nad torowiskami tramwajowymi nie są jednak wolne od niespodzianek. W trakcie remontu ulic Szymanowskiego i Powstańców okazało się, że gazociąg znajdujący się pod ziemią jest w bardzo złym stanie. Firma gazownicza zdecydowała o jego natychmiastowej wymianie, co opóźniło prace o kilka dni.

"To opóźniło prace na tym odcinku o kilka dni. Jednak najważniejsze jest to, że nie trzeba będzie tego robić np. po zakończeniu prac przy torowiskach, co byłoby zwykłym absurdem i wiązałoby się z niszczeniem tego, co dopiero zostało wybudowane. Niestety tego typu niespodzianek jest więcej, a wiąże się to głównie z zaniedbaniami do jakich w mieście dochodziło w ostatnich 30 latach" – komentuje Anna Górny, rzeczniczka prasowa UM.

Pomimo tych trudności, prace nad torowiskami postępują sprawnie. Jak informuje Monika Zając, naczelnik Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji UM, już w połowie czerwca mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli odetchnąć z ulgą. "Gdy w styczniu br. podpisywaliśmy umowę z nowym wykonawcą, nikt nie wierzył w to, że jeszcze w czerwcu, efekty jego pracy będą namacalne. Tak się jednak stanie, bo w połowie czerwca nie tylko odblokujemy ulice Starokościelną oraz Bytomską dla samochodów, ale również i piesi będą mogli przemieszczać się wyremontowanym chodnikiem od strony Komendy Miejskiej Policji. My natomiast skupimy się na kontynuacji prac po drugiej stronie obu ulic" – dodaje Zając.

To nie koniec dobrych wieści. Już w czerwcu samochody będą mogły bezpiecznie jeździć po ulicy Powstańców. Na razie ruch będzie prowadzony po nowych podkładach tramwajowych, a jednocześnie kontynuowany będzie remont jezdni i chodników.

W najbliższych dniach na stronie Urzędu Miasta pojawią się mapki, które szczegółowo przedstawią nową organizację ruchu na ulicach Starokościelna, Bytomska i Powstańców. Dzięki temu zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy będą mogli dokładnie zapoznać się z wprowadzonymi zmianami.


Źródło: Urząd Miasta w Mysłowicach