Pijani rodzice zatrzymani, noworodek trafił do rodziny zastępczej
Tragiczna sytuacja w jednym z mieszkań w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policja zatrzymała dwoje rodziców, którzy opiekowali się swoim noworodkiem pod wpływem alkoholu. Dziecko zostało natychmiast przekazane do rodziny zastępczej.
  1. Policja interweniowała po zgłoszeniu o nietrzeźwych rodzicach.
  2. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej.
  3. Rodzice zostali zatrzymani i objęci policyjnym dozorem.
  4. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że jej pijany partner właśnie wyszedł z ich mieszkania z ich trzytygodniową córką. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali 27-letniego mężczyznę i dziecko. Okazało się, że oboje rodzice byli pod wpływem alkoholu.

Badanie alkomatem wykazało, że matka dziecka miała w organizmie 2,7 promila alkoholu, a jej partner ponad 2 promile. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który stwierdził, że dziecko nie wymaga hospitalizacji. Decyzją sądu rodzinnego dziewczynka została przekazana pod opiekę rodziny zastępczej.

Para została zatrzymana i spędziła noc w areszcie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej zdecydował o objęciu ich policyjnym dozorem. Teraz sąd zdecyduje o ich dalszym losie. Za narażenie córki na niebezpieczeństwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ta sytuacja jest przykładem na to, jak ważne jest monitorowanie i szybka reakcja na niepokojące sygnały dotyczące opieki nad dziećmi. Dzięki szybkiej interwencji udało się zapewnić bezpieczeństwo noworodkowi. Miejmy nadzieję, że rodzice wyciągną z tego zdarzenia odpowiednie wnioski.


Wg inf z: Policja Mysłowice