Bez użycia zagęszczarki trudno byłoby przygotować grunt pod budowę sieci komunikacyjnych lub budynków mieszkalnych. Dzięki temu urządzeniu utwardzisz ziemię i nadasz jej spoistość. To sprawi, że wytrzyma ona ciężar nawet wielotonowych samochodów lub konstrukcji. Jednak nie zawsze tego typu sprzęt działa sprawnie. Co w przypadku jego awarii? Przyda się serwis zagęszczarek!

Zagęszczarka do gruntu? Zadbaj o nią w profesjonalnym serwisie!

Serwis zagęszczarek — jakie usługi oferuje?

Zagęszczarka do gruntu pomaga przygotować podłoże pod różnego typu prace budowlane. Zwiększa ona gęstość gruntu i jego nośność. Staje się on bardziej wytrzymały, wodoodporny i mniej porowaty.

Zbyt luźny grunt osypuje się, osiada i często prowadzi do deformacji powstałych budowli. Domy, mosty, drogi zapadają się, co grozi katastrofą budowlaną.

Zagęszczarka to urządzenie, które Twoi pracownicy mocno eksploatują, dlatego ulega licznym usterkom i awariom. Naprawisz je w profesjonalnym serwisie zagęszczarek.

Lifton Polska swoją siedzibę ma w Zabrzu, więc z miast Górnego Śląska masz już do niego niedaleko. Fachowcy z serwisu w mgnieniu oka zajmą się Twoją zagęszczarką.

Jeśli nie dasz rady przetransportować sprzętu, a uległ on jedynie drobnej usterce, specjaliści przyjadą na Twój plac budowy. Usługi mobilne obejmują naprawę sprzętu i jego konserwację. W przypadku poważnej awarii fachowcy zlikwidują ją na miejscu, w serwisie stacjonarnym.

Awaria sprzętu do utwardzania gruntu? Pomoże serwis zagęszczarek!

Zagęszczarki należą do maszyn o skomplikowanej budowie. Właśnie z tego względu często ulegają awariom. Do popularnych problemów zalicza się usterki silnika, osprzętu, układu wibracyjnego, choć awarie wiążą się również z innymi elementami zagęszczarki.

Kiedy zatem powinieneś natychmiast zareagować?

Zepsuty silnik

Silniki spalinowe w zagęszczarkach dzielą się na wysokoprężne i benzynowe. Jeśli urządzenie pracuje zbyt długo, czyli wiele motogodzin może dojść do intensywnego kopcenia lub nierównej pracy silnika. Ta poważna awaria wpływa na obniżenie jakości pracy na placu budowy. Dlatego jak najszybciej skontaktuj się z serwisem zagęszczarek i pozbądź się problemu.

Zaburzony przepływ paliwa

Zagęszczarka nie pracuje wydajnie, jeśli dojdzie do zaburzonego przepływu paliwa. Dzieje się tak na skutek zapchanego filtra, uszkodzonego przewodu paliwowego lub przepustnicy. Jeśli gaźnik działa nieprawidłowo, paliwo miesza się z powietrzem w nieodpowiedniej proporcji.

Nieprawidłowo działające filtry

Zagęszczarki wyposażone są w szereg filtrów, a najważniejszym z nich jest filtr powietrza. Kiedy dojdzie do jego awarii, sprzęt kopci, pojawiają się problemy z rozruchem i pracą silnika. Gdy serwisanci z Lifton Polska, przeprowadzą przegląd zagęszczarki, zdiagnozują awarię, skupiając się właśnie na filtrze powietrza i oleju. Ostatni co jakiś czas wymaga wymiany.

Niesprawny układ wibracyjny i hydrauliczny

Silna eksploatacja sprzętu powoduje problemy z układem wibracyjnym. Zacierają się łożyska oporowe lub tulejki w wibratorze, dochodzi do uszkodzenia paska klinowego czy linki sterującej.

Z kolei układ hydrauliczny zagęszczarki jest skomplikowany i składa się z wielu elementów. Awarii najczęściej ulega pompa hydrauliczna, przewody, rozdzielacz, zawory. Natomiast gdy przegrzeje się olej hydrauliczny (lub go ubędzie), pogorszą się właściwości jezdne i wydajność sprzętu.

Serwis zagęszczarek, czyli miejsce, gdzie naprawisz wszystkie elementy urządzenia

Serwis zagęszczarek Lifton Polska zajmie się naprawą wszystkich modeli sprzętu, niezależnie od jego marki. Fachowcy usuną awarie i usterki urządzeń o różnych parametrach technicznych, rodzajach silników i możliwościach prowadzenia.

Serwisanci Lifton Polska natychmiast zdiagnozują problem i zadziałają. Wszystko odbywa się terminowo i zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Specjaliści z serwisu zagęszczarek mają ogromną wiedzę techniczną. Są doskonale przygotowani do wszelkich napraw różnych maszyn budowlanych (śledzą nowinki po to, aby jeszcze lepiej diagnozować i likwidować awarie sprzętu do robót ziemnych).

Serwis Lifton Polska dysponuje najnowszymi urządzeniami diagnostycznymi i naprawczymi. Zyskujesz pewność, że fachowcy szybko usuną awarię w Twojej zagęszczarce, nie narażając Cię na horrendalne koszty.

Ogromna ilość części zarówno oryginalnych, jak i zamiennych, sprawia, że serwis Lifton Polska naprawi każdą maszynę i każdy jej element.

Bez zagęszczarki nie przygotujesz podłoża pod budowę. Zatem już dziś dokonaj jej przeglądu i naprawy. Konserwacja sprzętu to podstawa, aby służył długo i wydajnie!

https://www.liftonpolska.pl/serwis-zageszczarek-tychy/