Gdzie zamówić oryginalny tort urodzinowy na Śląsku?

Ważne chwile celebrujemy przy jedzeniu z bliskimi. Urodziny najlepiej smakują przy torcie. Nie ma przyjęcia urodzinowego bez tortu. Gdzie na Śląsku można zamówić niepowtarzalny tort dla solenizanta? Poniżej przedstawimy kilka ciekawych propozycji.

Jak wybrać tort?

Przy wybieraniu tortu urodzinowego, warto skupić się na kilku kwestiach. Najważniejszy jest solenizant, wybierz taki tort, który wiesz, że spodoba się osobie obdarowanej. Drugą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, to ilość gości na przyjęciu urodzinowym, to od tego zależy, jakiej wielkości powinien być tort. W przypadku tortu z cukierni można założyć, że jedna osoba zje 100 gramów tortu. Jeśli zależy ci na tym, by goście po przyjęciu, mogli zabrać dodatkowy kawałek ciasta do domu, również uwzględnij to w rozmowie z cukiernikiem.

Przy konsultacji warto z góry ustalić budżet, pomoże to cukiernikowi wybrać, jak najlepszy tort urodzinowy dla ciebie. Pamiętaj, że na cenę tortu wpływa ilość dekoracji, jeśli zależy ci na symbolicznym cieście, zrezygnuj z ozdobnych kwiatów czy czekolady.

Gdzie zamówić oryginalny tort na Śląsku?

Jeśli zależy ci na tym, by zrobić wrażenie na solenizancie, możesz zamówić niecodzienny tort urodzinowy, mamy kilka nieszablonowych propozycji na świętowanie urodzin. Poniżej przedstawiamy prawdziwych specjalistów od tortów na Śląsku.

Tort z sushi od Sakana Sushi & Sticks

Tort urodzinowy z sushi wykonuje Sakana Sushi & Sticks, susharnia z Katowic to miejsce warte uwagi, jeśli chodzi o przyjęcia urodzinowe. To świetna propozycja dla prawdziwych fanów kuchni japońskiej. Takim tortem z pewnością wzbudzisz zdziwienie. Tort z sushi wykonany jest z różnego rodzaju rolek, znajdziesz w nim hosomaki, nigiri, futomaki i uramaki.

Zicherka

Zicherka to znana katowicka kawiarnia, prowadzą równolegle cukiernię, przyjmują zamówienia na torty urodzinowe, jak i weselne. Znani są głównie z kwiatowych, subtelnych dekoracji. Jeśli zależy ci na kobiecym torcie, Zicherka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Torty Na Słono z Rudy Śląskiej

Jeśli nie przepadacie za sushi ani za słodkimi tortami, przedstawiamy Torty Na Słono. Firma odmieni twoje spojrzenie na urodzinowe przekąski. Możecie zamówić tort kanapkowy, tort z fetą i kurczakiem, a nawet tort z łososiem lub z makrelą. Jeśli zależy ci na słonym cieście, które dodatkowo jest pięknie podane, to firma z Rudy Śląskiej sprosta waszym wymaganiom.

Ile wcześniej muszę zamówić tort?

Czas oczekiwania na tort jest w pełni uzależniony od cukierni. Może się zdarzyć tak, że rozchwytywane cukiernie potrzebują zamówienia miesiąc wcześniej. Takie duże wyprzedzenie czasowe obowiązuje przy tortach typowo artystycznych. Wymagają one więcej pracy, ale też większej ilości składników i dodatków cukierniczych. Możliwe, że na ostatnią chwilę będziesz mógł zamówić tort sushi, który nie wymaga takiego nakładu pracy, a jest równie efektowny.