Kto awansuje do Ekstraklasy?

Obecny sezon w I lidze, z resztą jak poprzednie rozgrywki, należy do bardzo ciekawych i emocjonujących. Kto awansuje w bieżącej kampanii do Ekstraklasy? Moje typy przedstawię Państwu w poniższym artykule!

Grono pretendentów

Do Ekstraklasy z I ligi mogą awansować, w sposób bezpośredni, dwie najlepsze drużyny. Między zespołami, które w sezonie zasadniczym zajęły miejsca od trzeciego do szóstego, odbywają się spotkania barażowe, najlepszy zespół może również cieszyć się z awansu do piłkarskiej elity na naszym rodzimym podwórku. Jak pokazały poprzednie sezony, nie zawsze trzecie miejsce na koniec rozgrywek sprawia, że taki zespół pewnie może awansować do Ekstraklasy.

W bieżących rozgrywkach faworytów do awansu było trzech. Drużyny te to: Arka Gdynia, ŁKS Łódź i sensacyjny spadkowicz z Ekstraklasy — Wisła Kraków. W przypadku ostatniej z tych drużyn obecny sezon to pasmo rozczarowań. Biała Gwiazda średnio radzi sobie na ligowym podwórku i zdążyła już odpaść z rozgrywek o Puchar Polski. Zamiast serii zwycięstw, Wisła Kraków pogrążyła się w byciu ligowym średniakiem. Obecnie, klub z Krakowa zajmuje odległe, jedenaste miejsce w lidze,  a na ich koncie znajduje się zdecydowanie więcej spotkań rozczarowujących niż tych udanych. Zdecydowanie lepiej radzą sobie ekipy Arki Gdynia i ŁKS-u Łódź. Obie ekipy znajdują się w ligowej czołówce, zajmując odpowiednio czwarte i trzecie miejsce w ligowej tabeli. Dwa pierwsze miejsca należą do obecnie czarnych koni rozgrywek. 

Czarny koń rozgrywek lub niespodzianka

Przed sezonem beniaminkiem w I lidze był Ruch Chorzów. Jeden z najbardziej utytułowanych i legendarnych polskich klubów jest w momencie odbudowy swojej potęgi. Mało kto spodziewał się, że Niebiescy tak dobrze będą spisywać się w pierwszej części sezonu. Obecnie zajmują drugą pozycję, mając na koncie wiele udanych spotkań. Stadion przy ulicy Cichej na chwilę obecną jest niezwykle trudnym obiektem do gry dla drużyn przyjezdnych, tylko Arce Gdynia udało się tam zwyciężyć — z resztą w poprzedniej serii spotkań — kiedy to Ruch Chorzów przegrał, po kapitalnym widowisku 2:4. 

Z kolei niespodziewanym liderem rozgrywek jest Puszcza Niepołomice. Klub z małego miasteczka w województwie mazowieckim jest absolutną rewelacją rozgrywek. Dość powiedzieć, że po czternastu rozegranych kolejkach, na własnym obiekcie są zespołem niepokonanym, a na wyjeździe potrafili zwyciężyć w prestiżowym starciu z Wisłą Kraków, wygrywając mecz 3:2. Zdecydowanym atutem klubu z Niepołomnic jest zgrany zespół, przykładowy model tak zwanego "Dream Teamu". Najlepszymi zawodnikami Puszczy wydają się gracze, którzy przed początkiem trwającego sezonu byli nieznani dla szerszej publiczności i fanów piłki nożnej w Polsce. Chodzi o Piotra Mrozińskiego, Lucjana Klisiewicza, Artura Siemaszko czy też Łukasza Sołowieja. Wiele do zespołu wnosi były zawodnik Wisły Kraków — doświadczony Rafał Boguski, który ma na koncie wiele sezonów w Ekstraklasie, kiedy to jeszcze był pomocnikiem klubu z Reymonta. Czy Puszczy uda się utrzymać dobrą passę? Czas pokaże!

Najlepsze zakłady internetowe? Sprawdź ofertę Betfana. Znajdziesz w niej najciekawsze zdarzenia sportowe do obstawienia.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018