Policjanci z mysłowickiej drogówki w ramach akcji ROADPOL Safety Days zorganizowali akcję profilaktyczną, która swoim charakterem wpisywała się hasło akcji – Żyj i ratuj życie. W akcję zaangażował się również Prezydent Miasta Mysłowice, Wojciech "Lala" Kuderski, katowicki WORD oraz Państwowa Straż Pożarna w Mysłowicach.

W dniach 16-22 września 2022 roku, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a ich głównym założeniem jest dążenie do WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Kampania przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.W ramach akcji policjanci z wydziału ruchu drogowego mysłowickiej komendy przeprowadzili wczoraj działania profilaktyczne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na terenie hali widowiskowo sportowej na Bończyku mieszkańcy Mysłowic mogli skorzystać z licznych atrakcji. Mundurowi z Mysłowic rozdawali dzieciom i dorosłym elementy odblaskowe, przeprowadzali prelekcje z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zaprezentowali policyjny sprzęt- radiowóz oraz  motocykle z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Obecny na miejscu Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz apelował do mieszkańców o zachowanie rozsądku w trakcie podróżowania ulicami Mysłowic. Prezydent wraz z wolontariuszami Fundacji Bajtel serwował dzieciom watę cukrową, zachęcając do udziału w innych atrakcjach. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach umożliwił mieszkańcom skorzystanie z symulatora zderzeń oraz symulatora dachowania. Na miejscu obecny był również perkusista zespołu Myslovitz Wojciech "Lala" Kuderski wraz z córką Polą, którzy wzięli udział w naszym spocie, promującym noszenie odblasków. Kolejną z atrakcji był pokaz ratownictwa, zaprezentowany przez Państwową Straż Pożarną w Mysłowicach. Strażacy zademonstrowali, w jaki sposób ratują osoby zakleszczone w pojazdach. Policjanci udali się również do pobliskiej hali sportowej, gdzie trening odbywał mysłowicki klub Ju-jitsu RoanFight Club, którego zawodnicy również otrzymali elementy odblaskowe. Policjanci na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach podinsp. Piotrem Migaczem nauczyli również dzieci z V Gromady Zuchowej Stumilowy Las hasła, jakie mysłowicka drogówka będzie promować w trakcie służby oraz profilaktyki:

"Nawet w mieście, od zmroku do brzasku nie zapomnij o odblasku!"

  • zdjęcie przedstawiające policjanta w trakcie prelekcji z dziećmi
  • zdjęcie przedstawiające dzieci, które korzystają z symulatora zderzeń
  • zdjęcie przedstawia policjanta przemawiającego do dzieci
  • zdjęcie przedstawia prezydenta Mysłowic, przemawiającego do dzieci
  • zdjęcie przedstawiające policjanta opowiadającego dzieciom o policyjnych motocyklach
  • zdjęcie przedstawiające dziecko na policyjnym motocyklu
  • zdjęcie przedstawiające policjanta pozującego z dzieckiem, dziecko trzyma watę cukrową
  • zdjęcie grupowe policjantów oraz dzieci w trakcie treningu ju jitsu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.97 MB)

Nagranie audio AUD-20220922-WA0000.m4a

Opis nagrania: audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik AUD-20220922-WA0000.m4a (format mp3 - rozmiar 1.75 MB)