Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Przypominamy, że każdy może przyczynić się do ograniczenia liczby przestępstw w naszym mieście. Nierzadko zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z różnych względów nie reagujemy na złe zachowania i wolimy milczeć lub czekać aż zareaguje ktoś inny. Zapewniamy, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą funkcjonariuszom podjęcie stosownych działań.

Przypominamy  o trwającej cały czas kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz!", której głównym celem jest ograniczenie liczby przestępstw pospolitych. Osiągnięcie zamierzonego celu jest możliwe głównie poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców miasta na przypadki naruszenia prawa. Nierzadko zdarza się, że jesteśmy naocznymi świadkami popełniania czynów zabronionych. Z różnych względów nie reagujemy na złe zachowania i wolimy milczeć lub czekać aż zareaguje ktoś inny. Zapewniamy, że wystarczy tylko telefoniczne powiadomienie Policji o naruszeniu prawa, aby wykazać się prawidłową postawą obywatelską, umożliwiającą funkcjonariuszom podjęcie stosownych działań.

Informacje o przypadkach naruszenia prawa można zgłaszać nawet anonimowo dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do mysłowickiej komendy 47 852 62 00.

Każda informacja od Państwa może przyczynić się do zatrzymania sprawców przestępstw i do poprawy bezpieczeństwa.