KMP w Mysłowicach: Bilans Wielkanocnego weekendu na drogach - wypadki i zatrzymania
W świątecznym okresie Wielkanocy, służby naszego miasta nie odpoczywały, dbając o bezpieczeństwo i porządek na drogach. Policjanci, pracując z pełnym zaangażowaniem, zadbali o to, aby czas świąteczny upłynął mieszkańcom spokojnie i bezpiecznie, mimo kilku niebezpiecznych sytuacji na drogach.
  1. Bezpieczeństwo na drogach kontrolowane przez zwiększone siły policji.
  2. Zatrzymanie 77 kierowców za wykroczenia, w tym jednego za przekroczenie prędkości o 50km/h.
  3. Zanotowano dwa wypadki z udziałem motocyklistów.
  4. Kierowca po spożyciu alkoholu zatrzymany, czeka go proces sądowy.

W okresie świątecznym, kiedy większość z nas cieszyła się wolnym czasem, nasze lokalne siły porządkowe pracowały na pełnych obrotach. Patrolując ulice miasta, mundurowi nie tylko zadbali o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale także monitorowali stan trzeźwości kierujących oraz sprawdzali, czy pojazdy są w należytym stanie technicznym. Specjalna uwaga została zwrócona na bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów, czyli dzieci przewożonych w fotelikach.

W tym roku, wielkanocne patrole miały ręce pełne pracy. Zanotowano łącznie dwanaście incydentów drogowych, w tym dwa wypadki z udziałem motocyklistów, co jest przypomnieniem o tym, jak ważna jest ostrożność na drogach, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu. Niepokojącym zjawiskiem jest również fakt, że policja musiała interweniować wobec kierowcy, który pod wpływem alkoholu zdecydował się wsiąść za kółko. Ta sytuacja jest ostrzeżeniem dla wszystkich, przypominającym o nieodwracalnych konsekwencjach lekkomyślnych decyzji.

Analizując te statystyki, warto zastanowić się nad własnymi nawykami i zachowaniami na drodze. Policja co roku w okresie Wielkanocy wzmacnia nadzór nad bezpieczeństwem ruchu drogowego, jednak to na kierowcach spoczywa główna odpowiedzialność za bezpieczeństwo - swoje i innych uczestników ruchu. Poprzez wzajemny szacunek i rozwagę, możemy znacznie przyczynić się do obniżenia liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach, tworząc bezpieczniejsze środowisko dla nas wszystkich.


Na podst. KMP w Mysłowicach