Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Przed nami kolejny wakacyjny weekend – zapraszamy Was na nasze miejskie wydarzenia.

Halo, Halo Dzieciaki! Przygotujcie się na wielką przygodę! Dzielny Stefan Malutki - mała ciałem, ale wielka duchem mysz - zabierze Was w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż. W Sali Zabaw Kosmos w dzielnicy Wesoła przekonacie się, że istnieją bajki, które mogą stać się rzeczywistością. Widzimy się dziś (14.08) o godz. 20.30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków badmintona i nie tylko do wzięcia udziału w Otwartych Mistrzostwach Mysłowic w badmintonie plażowym, które odbędą się w sobotę (15.08) w Parku Słupna. Przed nami zaległy turniej kwalifikacyjny, na którym każdy uczestnik zbiera punkty na swoje konto. 8 par z najwyższą sumą punktów weźmie udział w turnieju finałowym, w którym powalczą o atrakcyjne nagrody. Zapisy 9.30 – 10.00. Startujemy o godzinie 10.00.

Pora na kolejne wydarzenie w ramach projektu Mysłowice Alternatywnie – oczywiście w sobotni wieczór na rynku. Tym razem zagra Kasia Lins wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała długogrający album „Wiersz Ostatni”, który spotkał się z doskonałym odbiorem zarówno słuchaczy, jak i dziennikarzy. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój. W 2019 została dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę Wiersz Ostatni oraz w kategorii Autor Roku. O chłodne napoje w ten gorący sobotni wieczór zadba nasz partner - On Lemon Polska. Wydarzenie finansowane jest ze środków Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. Pamiętajcie o zachowaniu bezpiecznego dystansu, a jeśli jest to niemożliwe, prosimy o zasłonięcie ust i nosa.

Sobota (15.08) już za pasem, a to oznacza tylko jedno - wspólną zabawę w rytmach muzyki Disco Polo. Tym razem w Parku Słupna czas umilać Wam będzie zespół Silver Dance. Zapraszamy do wspólnej zabawy od godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

Również w sobotę Hubertus znów rozbrzmi dźwiękami muzyki. Tym razem będzie to projekt letni pn. ,,BORN FESTIVAL MYSŁOWICE''. Wstęp będzie płatny 10 zł, ale wszystkie pieniążki zostaną przekazane na schronisko w Mysłowicach.

Tradycyjne w niedzielę (16.08) zapraszamy na Śniadanie na Polanie jak zwykle na Górce Słupeckiej.