Co warto zobaczyć w mieście Limanowa

Jeśli jesteś mieszkańcem miasta Limanowa lub planujesz odwiedzić to miejsce na przykład z powodów turystycznych to warto wiedzieć, że powstał nowy portal informacyjny z aktualnymi wiadomościami dotyczącymi tego miasta. Znajduje się on pod adresem strony internetowej limanowskie.pl Limanowa każdego roku przyciąga całkiem sporo turystów zainteresowanych sportami zimowymi oraz odpoczynkiem na łonie natury. Ze względu na swoje położenie jest tutaj wiele miejsc do zwiedzenia wraz z pięknymi krajobrazami.

Rynek w Limanowej to pierwsze miejsce do którego powinien wybrać się każdy turysta. Głównie ze względu na to, że znajduje się tutaj Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej. Można więc zaplanować dalsze zwiedzanie miasta i jego okolic. Sam rynek jest też bardzo piękny, szczególnie w trakcie wiosny lub lata, gdzie zaobserwować można niezwykle kompozycje kwiatowe umieszczone w klombach. Rynek otaczają również wysokie świerki alpejskie, które mogą dać odrobinę cienia w upalny dzień. Wokół rynku znajdują się sklepy, kawiarenki i restauracje, więc jest to dobre miejsce, aby odpocząć po wyczerpujących spacerach.

Odwiedzając miast Limanowa koniecznie należy udać się na Miejską Górę, aby zobaczyć wysoki Krzyż Jubileuszowy. Jego budowa zakończyła się w roku 1999, ma wysokość 37 metrów oraz rozpiętość ramion wynoszącą 13 metrów. W momencie jego postawienia był to największy krzyż w Polsce. Stanowi on symbol uczczenia 2000-lecia chrześcijaństwa. Warto jeszcze zaznaczyć, że w ciągu nocy jest oświetlony, co daje efekt niezwykle barwnej iluminacji.

Kolejnym miejscem godnym uwagi w mieście Limanowa jest Dwór Marsów. Został on przekształcony w muzeum zawierające bogate zbiory związane z kulturą i etnografią powiatu limanowskiego. Muzeum powstało w roku 1970, natomiast sam budynek Dworu Marsów powstał na przełomie XVIII i XIX wieku.

Jeśli lubisz spacery związane z kulturą religijną tego miejsca to warto wybrać się na Limanowski Szlak Papieski. Trasa szlaku przebiega wśród miejsc w których spacerował i przebywał Jan Paweł II.