• 11 marca, godz. 8.30 - na sali posiedzeń Rady Miasta odbyło się spotkanie władz miasta z kierownikami jednostek podległych, służbami mundurowymi oraz przedstawicielem duchowieństwa. Tematem przewodnim było omówienie wszystkich zadań prewencyjnych związanych z zagrożeniem rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Informacje o działaniach jakie stoją przed nami przedstawili prezydenci Dariusz Wójtowicz i Wojciech Chmiel, dyrektor Szpitala nr 2 Grzegorz Nowak i dyrektor Kancelarii Prezydenta Michał Woźniczko. Na chwile obecną w Mysłowicach nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. Dzisiaj zapadną decyzje związane z ewentualnym ograniczeniem działalności jednostek kultury, sportu, opieki społecznej i opiekuńczej. Wszystkie informacje o działaniach prewencyjnych w Mysłowicach będą przekazywane na bieżąco na stronach Urzędu Miasta Mysłowice i Telewizji Mysłowice ITVM.

 

  • 11 marca, godz. 10.00 – Zapadła decyzja o zawieszeniu działalności jednostek kultury i sportu w Mysłowicach. Mysłowicki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Miasta Mysłowice, Centralne Muzeum Pożarnictwa, Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach nie będą funkcjonowały od 12 marca br. do odwołania.

 

  • 11 marca, godz. 10.30 - Do posiedzenia sztabu dołączyła zastępca dyrektora Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach - Ewa Dereczenik.

 

  • 11 marca, godz. 11.00 - Zgodnie z decyzją Premiera RP Mateusza Morawieckiego od jutra tj. 12 do 25 marca br. zajęcia edukacyjne w szkołach, przedszkolach oraz placówkach oświatowych na terenie Mysłowic zostają odwołane.

 

  • 11 marca, godz. 13.00 - Urząd Miasta Mysłowice wprowadza zaostrzone procedury związane z funkcjonowaniem urzędu.

 

  • 11 marca, godz. 13.45 -Informujemy, że kontakt z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta będzie możliwy jedynie drogą telefoniczną lub mailową.