Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Jak stworzyć kuchnię o nowoczesnym charakterze? Jakie materiały wykorzystać? Co z meblami kuchennymi i sprzętem AGD? Te pytania zadają sobie ci, którzy planują remont lub wykończenie kuchni, która jest sercem naszego domu. To tam najczęściej spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, przygotowujemy i spożywamy wspólne posiłki. Z tego względu należy dobrze zadbać nie tylko o wygląd estetyczny naszej kuchni, ale również zatroszczyć się o jej funkcjonalność.

Ściany w kuchni w okolicy blatu roboczego, zlewu czy kuchenki najczęściej pokrywamy tradycyjnymi płytkami ceramicznymi, które jeszcze do niedawna wydawały się jedynym, praktycznym rozwiązaniem. Jednak wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się płytki szklane do kuchni, które stanowią doskonałą alternatywę dla nieco już nudnych kafelków.

Szkło ozdobne do kuchni to nie tylko design

Szkło jest tworzywem bardzo uniwersalnym, stosowanym do wykańczania kuchni, łazienek, pokojów dziennych, a nawet tarasów czy ogrodów zimowych. Doskonale wpisuje się w każdy styl, dopełniając nowoczesne wnętrza w sposób delikatny i subtelny. Szkło dekoracyjne do kuchni, szczególnie w standardowej wersji połyskującej, doskonale wpływa na ogólny odbiór wnętrza, gdyż powoduje iluzję bardziej otwartej przestrzeni. Dlatego też z powodzeniem stosuje się je w małych kuchniach.

Szkło na ścianę w kuchni – co warto wiedzieć?

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że szkło nie jest w pełni bezpiecznym materiałem do wykończenia kuchni. Nic bardziej mylnego. Szkło hartowane do kuchni gwarantuje dużą wytrzymałość szyby. W dużej mierze charakteryzuje się wysoką odpornością na uderzenia czy wysokie temperatury. Polecane szczególnie do pokrycia przestrzeni między blatem roboczym a kuchenką elektryczną bądź płytą indukcyjną, ryzyko związane ze szkodliwym działaniem zmiennej temperatury jest niezwykle wysokie. Zwykła szyba o standardowej charakterystyce może nie wytrzymać obciążeń związanych z warunkami towarzyszącymi gotowaniu czy pieczeniu. Szkło hartowane dzięki specjalnie opracowanej technologii produkcji doskonale dostosowuje się nawet do najbardziej niesprzyjających warunków.

Rodzaje szkła ozdobnego do kuchni

Wielu producentów oferuje swoim klientom wiele wariantów szyb dedykowanych zarówno nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym kuchniom. Od klasycznych, transparentnych paneli po nieco bardziej odważne, kolorowe tafle, każdy znajdzie odpowiedni rodzaj paneli szklanych do kuchni.

Jaki rodzaj szkła najczęściej gości w naszych kuchniach? Nie będzie zaskoczeniem, że przezroczyste szkło do kuchni należy do najbardziej popularnych modeli na rynku. Niezwykle nowoczesna i elegancka szyba potrafi idealnie dopełnić przestrzeń kuchenną bez nadmiernego rzucania się w oczy. Przezroczysty panel szklany do kuchni sprawdzi się w przypadku, gdy ściana, którą chcemy wyposażyć w szkło wykończona jest w sposób oryginalny i stylowy, np. kafelkami, a nawet tapetą imitującą kamienie lub cegły. Z kolei jeśli szukacie nieco bardziej niestandardowego rozwiązania, panele szklane do kuchni z grafiką spełnią wasze oczekiwania. Kwiaty, liście, owoce, warzywa czy nawet panoramy najpiękniejszych miast świata – to wszystko możemy mieć w zasięgu naszego wzroku przygotowując śniadanie czy parząc kawę.

Jak zamontować szkło na ścianę?

Szkło dekoracyjne do kuchni może być mocowane na kilka sposobów. Dobrze sprawdzają się szyny, które montuje się do ściany i blatu kuchennego, a panel umieszcza się w środku. Dobrze sprawdza się również montaż z użyciem śrub i klipsów, jednak wymaga to wywiercenia odpowiednich otworów w tafli szkła ozdobnego do kuchni. Z kolei szyba przyklejona klejem bezbarwnym dokładnie przylega do ściany, tworząc jednolitą całość.