Dwa drzewa znikną z zieleńca przy placu Mieroszewskich. ZOM apeluje do kierowców

FOT. Urząd Miasta w Mysłowicach
Na zieleńcu przy placu Mieroszewskich pojawią się ekipy z cięższym sprzętem, a wraz z nimi ważna prośba do kierowców. Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice ma usunąć dwa drzewa, których stan nie pozwala już na bezpieczne pozostawienie ich w tym miejscu. To jedna z tych interwencji, które zwykle widać dopiero wtedy, gdy trzeba odgrodzić kawałek przestrzeni i chwilowo zmienić codzienny rytm parkowania.
- Prace ruszą wcześnie rano i potrwają dwa dni
- Wierzbę i lipę trzeba usunąć ze względów bezpieczeństwa
Prace ruszą wcześnie rano i potrwają dwa dni
Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice zaplanował działania na 22–23 czerwca 2026 r.. Roboty mają być prowadzone od 6:00 do 14:00, czyli w godzinach, gdy w rejonie placu najłatwiej o chwilowy chaos w parkowaniu i przejeździe.
To właśnie wtedy na zieleńcu przy placu Mieroszewskich pojawi się sprzęt potrzebny do bezpiecznego wykonania zadania. Teren trzeba będzie odpowiednio zabezpieczyć, bo przy tego typu pracach liczy się nie tylko sprawność, ale też zwykła przestrzeń potrzebna ekipie do działania.
Wierzbę i lipę trzeba usunąć ze względów bezpieczeństwa
Do wycinki wytypowano wierzbę i lipę. Jak podaje ZOM Mysłowice, ich stan wymaga podjęcia działań zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i na utrzymanie miejskiej zieleni w odpowiednim stanie.
Mieszkańcy mogą spodziewać się krótkotrwałych utrudnień, dlatego służby proszą, by w czasie robót nie parkować pojazdów w rejonie prowadzonych prac. Taki ruch ma ułatwić ekipie dostęp do drzew i ograniczyć ryzyko uszkodzenia samochodów.
Lokalizacja drzew została oznaczona na mapie numerami 1 i 2, a dodatkowe informacje o planowanych pracach mają pojawić się bezpośrednio na drzewach w miejscu robót.
na podstawie: Urząd Miasta Mysłowice.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Mysłowicach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W Mysłowicach stoi jedna z największych strażackich kolekcji w Europie

Od klubów przy fabrykach do miejskiej sceny - MOK ma historię z pazurem

Mysłowickie muzeum wskazuje miejsca dla fanów historii pożarnictwa

Muzeum Miasta Mysłowice bez tajemnic - kiedy wejdziesz i za ile

Dwa drzewa znikną z zieleńca przy placu Mieroszewskich. ZOM apeluje do kierowców

Na A4 zatrzymano ciężarówkę z gaśnicami - śledczy doliczyli się 3000 ton odpadów

Telefony, pasy i ciężarówki pod lupą policji na mysłowickim odcinku A4

Mysłowice zabrzmią inaczej - rajza, która połączy kopalnię, park i elektronikę

Mysłowice oddadzą hołd powstańcom śląskim podczas uroczystości przy Bytomskiej

Mysłowice latem nie zwalniają - MOSiR szykuje rolki, kino i sport

Pijana kierująca Kią bez uprawnień dachowała na Długiej w Mysłowicach

Radiowóz i motocykle w centrum uwagi na dniach otwartych PSP w Mysłowicach

Policjant z Mysłowic zaskoczył w triathlonie - drugi wśród mundurowych

Wesoła opowiedziała swoją historię podczas muzealnego spotkania w szkole
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach - kontakt, historia, kancelaria
- Komenda Miejska Policji w Mysłowicach - kontakt, godziny przyjęć, dostępność
- Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy w Mysłowicach - kontakt, poradnie, rejestracja
- Parafia św. Jacka w Mysłowicach - msze, kancelaria, kontakt
- Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Grunwaldzka - kontakt, zajęcia i dojazd
- Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Brzezinka - kontakt, zajęcia, bilety
