Rower, test i pierwsza pomoc - w Mysłowicach stawka była wyższa niż medale

FOT. Policja Mysłowice
W Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach uczniowie mierzyli się z testem wiedzy, torem sprawnościowym i pierwszą pomocą. Na parkiecie liczyła się nie tylko szybkość, ale też znajomość przepisów, opanowanie i precyzja na rowerze.
Mysłowicki etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zgromadził uczniów szkół podstawowych, szkół specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Zawody organizowane są przy udziale Polskiego Związku Motorowego, Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.
Uczestnicy musieli przejść przez trzy zadania. Najpierw rozwiązywali test ze znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Potem ruszali na rowerowy tor sprawnościowy, a na końcu pokazywali, że potrafią udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.
Za jedną z konkurencji odpowiadali mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach, których wspierali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach . To oni nadzorowali przejazd po specjalnie przygotowanym torze. Nagrody zwycięzcom wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach mł. insp. Piotr Migacz wraz z władzami miasta.
Drużyny, które stanęły na podium, oraz najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali nagrody rzeczowe. Najlepsi pojadą dalej - będą reprezentować Mysłowice w eliminacjach wojewódzkich.
To właśnie takie zawody pokazują, że bezpieczeństwo na drodze nie zaczyna się na ulicy, tylko dużo wcześniej - przy nauce, ćwiczeniu i sprawdzaniu podstawowych odruchów. Tu nie było przypadkowości, a każdy błąd mógł kosztować punkty, więc wynik miał ciężar większy niż szkolna rywalizacja.
na podstawie: KMP w Mysłowicach.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Mysłowice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

XC Mysłowice wraca do Parku Słupna z trasą pełną terenowych wyzwań

Rowerowe patrole wracają na ulice Mysłowic. Tu radiowóz nie dojedzie

Trzy promile przy latarni i 2,5 promila na S1. Czterech kierowców zatrzymanych

W Mysłowicach dzielnicowi stanęli do testu, który wyłoni najlepszych

Z galerii zniknęła hulajnoga, policja namierzyła sprawcę w godzinę

Wakacyjne zajęcia MOK w Brzęczkowicach - dwa turnusy i 20 miejsc

W CMP dzieci wejdą w świat strażaków. Każdy tydzień przyniesie coś nowego

Mysłowicka komenda świętowała - 27 policjantów dostało awanse

Rap, elektronika i śląska energia - Rynek w Mysłowicach znów zagra na żywo

Wróbelek, który goni wesele, zawita do Parku Zamkowego w Mysłowicach

Rynek w Mysłowicach zamieni się w krainę instrumentów i rodzinnej zabawy

Mysłowice rozkręcą Park Zamkowy - M4IN i C-BooL w jednym wieczorze

Mysłowice postawiły na kulturę z sąsiedztwa - trzy pomysły idą dalej

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Ciała i Krwi Pańskiej w Mysłowicach - kontakt, historia, kościół akademicki
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach - kontakt, siłownia, hala sportowa
- Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach - adres, godziny i zasady wypożyczeń
- Parafia Wszystkich Świętych w Mysłowicach - historia i informacje
- Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbe w Mysłowicach - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Krzyża Świętego w Mysłowicach - msze, kancelaria, kontakt
