Dzielnicowy z Wielkiej Skotnicy uczył dzieci ze SP nr 1 jak bezpiecznie spędzać wakacje

Wakacyjne bezpieczeństwo dzieci w Mysłowicach nabrało nowego wymiaru dzięki spotkaniu z dzielnicowym, który odwiedził Szkołę Podstawową nr 1. To niecodzienna lekcja, która może uratować życie i sprawić, że lato będzie pełne radości bez niepotrzebnych zagrożeń.
- Dzielnicowy z Wielkiej Skotnicy uczy najmłodszych zasad bezpieczeństwa w Mysłowicach
- Mysłowickie dzieci poznają numery alarmowe i zasady kontaktu z nieznajomymi
Dzielnicowy z Wielkiej Skotnicy uczy najmłodszych zasad bezpieczeństwa w Mysłowicach
W ubiegły czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mysłowicach mieli wyjątkową okazję spotkać się z dzielnicowym z Wielkiej Skotnicy. Funkcjonariusz przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania podczas wakacyjnych wyjazdów – czy to w góry, czy nad morze. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”, której celem jest edukacja najmłodszych na temat ochrony życia i zdrowia.
Policjant zwrócił szczególną uwagę na konieczność korzystania z przejść dla pieszych oraz noszenia elementów odblaskowych, które znacząco zwiększają widoczność dzieci po zmroku. Przypomniał również o podstawowych zasadach podczas zabaw na świeżym powietrzu: pozostawaniu pod opieką dorosłych, korzystaniu wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk oraz obowiązku zakładania kasku podczas jazdy na rowerze lub hulajnodze.
Mysłowickie dzieci poznają numery alarmowe i zasady kontaktu z nieznajomymi
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się także, jak ważne jest szybkie i prawidłowe reagowanie w sytuacjach zagrożenia. Mundurowy przedstawił im numery alarmowe oraz omówił sytuacje, w których należy ich używać. Ważnym elementem prelekcji było ostrzeżenie przed rozmowami z obcymi osobami i przyjmowaniem od nich prezentów – to proste zasady, które mogą uchronić dzieci przed niebezpieczeństwem.
Na zakończenie wizyty policjant zaprezentował radiowóz, co wzbudziło ogromne zainteresowanie młodych uczestników spotkania. Dzieci chętnie zadawały pytania dotyczące codziennej służby mundurowych, a wspólne zdjęcia stały się miłym podsumowaniem edukacyjnego wydarzenia.
KMP w Mysłowicach
Ostatnie Artykuły

Kajko i Kokosz na tropie dawnych skarbów - komiks spotyka archeologię

Rowerzyści pod lupą - nowe zasady i jeden obowiązek, o którym łatwo zapomnieć

Fałszywe apartamenty kuszą ceną - policja ostrzega przed wakacyjną pułapką

W Mysłowicach policjant mówił o obowiązku, który dotyczy dzieci do 16 lat

Mysłowice znów na szczycie - patrol z komendy rozbił śląski finał

Laser i wideorejestrator na mysłowickich drogach - policja szykuje się na długi weekend

Co najczęściej irytuje w damskiej odzieży motocyklowej i jak tego uniknąć przy zakupie?

Światłoczułe formy - gdy ciało i krajobraz zaczynają oddychać tym samym rytmem

Cechownia Kultury - od pomysłu do sąsiedzkiej akcji. Rusza nabór dla Morgów, Wesołej i Ławek

II Morgowska Wyprzedaż Garażowa - zamień stary śmieć na czyjś skarb

50 dzieci, jeden staw i ryba na 55 cm - tak w Mysłowicach świętowano Dzień Dziecka

Krajobrazy malowane sercem - podsumowanie sezonu w mysłowickiej Pracowni Malarskiej

Mysłowicki piasek znów zagra - Park Słupna szykuje siatkarski weekend

Mysłowice na piasku - młodzi siatkarze zagrali z rozmachem w Parku Słupna
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Ciała i Krwi Pańskiej w Mysłowicach - kontakt, historia, kościół akademicki
- Parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach - historia i informacje
- Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Morgi - zajęcia, zapisy i kontakt
- Ośrodek Rzeczoznawstwa i Pomiarów w Mysłowicach - kontakt, usługi, akredytacje
- Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy w Mysłowicach - kontakt, poradnie, rejestracja
- Sąd Rejonowy w Mysłowicach - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
