Kosmiczna wystawa prac Edyty M. Nieduziak i Marzeny Paciej w Galerii Małej M2
Zapraszamy na fascynującą wystawę "Kosmos" w Mysłowickim Ośrodku Kultury! Od 23 maja do 15 lipca 2024 roku będziecie mogli podziwiać prace Edyty M. Nieduziak i Marzeny Paciej. To nie tylko obrazy, to podróż przez wszechświat i jego najdrobniejsze elementy.
  1. Wystawa dostępna od 23 maja do 15 lipca 2024 r.
  2. Finisaż odbędzie się 15 lipca 2024 r. o godz. 18:00.
  3. Dzieła Edyty M. Nieduziak i Marzeny Paciej.
  4. Wstęp wolny.

W Galerii Małej M2 w Mysłowickim Ośrodku Kultury od 23 maja do 15 lipca 2024 roku będzie można podziwiać wyjątkową wystawę "Kosmos". W ramach wystawy, swoje prace zaprezentują dwie utalentowane artystki – Edyta M. Nieduziak oraz Marzena Paciej. Wstęp na wystawę jest wolny, a zakończy się ona finisażem 15 lipca 2024 roku o godzinie 18:00.

Marzena Paciej, z wykształcenia artysta plastyk, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Grafiki Warsztatowej. Jej twórczość obejmuje fotografię oraz malarstwo, które zaczęła uprawiać od 2018 roku. W latach 2019-2020 współtworzyła projekt "Be Together", mający na celu integrację osób słyszących z osobami niesłyszącymi. Obecnie pracuje jako instruktorka plastyczna oraz studiuje arteterapię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

"Poprzez działania artystyczne Marzena nieustannie próbuje zrozumieć sytuacje, które dzieją się wokół nas, analizuje wielowymiarowe relacje, zgłębia tajemnice życia, a w swoich projektach malarskich i fotograficznych konfrontuje własną wizję naturalnych biologicznych mechanizmów i w ten sposób wychodzi poza osobisty mikrokosmos tworząc realizacje o wymiarze ogólnym. Ale to, co zaskakuje tu najbardziej, to sposób obrazowania ujmujący materię w sposób abstrakcyjny." - Profesor ASP Jolanta Jastrząb

Edyta M. Nieduziak jest humanistką z wykształcenia, pedagogiem oraz arteterapeutą. Ukończyła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz Wydziale Humanistycznym. Jej pasją jest fotografia, którą traktuje jako sposób na zatrzymanie ulotnych chwil. Edyta angażuje się także w różne formy graficzne i współpracowała z projektem "Be Together" od 2019 do 2021 roku. Jej prace były doceniane w konkursach fotograficznych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Wystawa "Kosmos" to nie tylko podróż przez wszechświat, ale także refleksja nad codziennymi, często niezauważanymi elementami naszego życia. Jak mówi jedna z artystek, "Kosmos to nie tylko wszechświat i odległe galaktyki. To także okruch chleba i ziarenka piasku, plama na obrusie i wskazująca żeglarzom drogę Gwiazda Północna. To skute lodem strzępy dnia, płatki kwiatów i płatki powiek." Zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby posmakowali tej artystycznej podróży przez kosmos, zarówno ten wielki, jak i ten mikroskopijny.

Polecamy i serdecznie zapraszamy!


Na podstawie: MOK Mysłowice