Kulturalny weekend w Mysłowicach: Dni Mysłowic 2024
W nadchodzący weekend na przełomie maja i czerwca Mysłowice staną się centrum kulturalnych wydarzeń. Dni Mysłowic 2024 obfitują w różnorodne atrakcje, które przyciągną zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. Wydarzenie odbędzie się w malowniczym Parku Słupna, a wstęp na wszystkie występy i atrakcje jest wolny.
  1. Dni Mysłowic odbędą się od 30 maja do 1 czerwca.
  2. Wydarzenie będzie miało miejsce w Parku Słupna.
  3. Główną atrakcją będą koncerty lokalnych zespołów.
  4. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Tradycyjnie, Park Słupna stanie się areną dla największej imprezy w regionie – Dni Mysłowic 2024. Rozpoczynając od 30 maja, przez trzy dni mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się bogatym programem kulturalnym. Prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz, podkreśla: „Tegoroczne Święto Miasta będzie prawdziwą ucztą dla melomanów, oferującą różnorodność muzyczną”.

Główną atrakcją pierwszego dnia, 30 maja, będzie koncert rodzinny „Bądź jak Jezus!”, który przyciąga chrześcijan z całej Polski. Występy rozpoczną się o godzinie 15:00, a na scenie zobaczymy takie zespoły jak Hillsong London Worship, Arka Noego, Rock and Fire, Katolika Front oraz Igramy z Pokusą. Dla najmłodszych przygotowano bezpłatne miasteczko zabaw.

W piątek, 31 maja, odbędzie się Dzień Koncertowy, który rozpocznie się o godzinie 17:00. Na scenie pojawią się lokalne zespoły prezentujące mocne, gitarowe brzmienia, takie jak Węgiel i Miód, LAB, ROBOTY NA WYSOKOŚCI oraz OBERSCHLESIEN.

Ostatni dzień, 1 czerwca, to wyjątkowa okazja do świętowania Dnia Dziecka oraz Dnia Organizacji Pozarządowych. Wydarzenia rozpoczną się o 14:30 i obejmować będą prezentacje NGO’sów, festiwal kolorów, występy szkół tańca oraz dzieci z Ogniska Muzycznego „Amadeusz” i programu „Mam Talent”. Kulminacją dnia będzie rekordowy Jerusalema Dance.

Michał Skiba, Dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału: „Cieszymy się, że możemy zaprezentować lokalne talenty oraz zaserwować mieszkańcom niezapomniany weekend pełen muzyki i atrakcji kulturalnych”.

Podsumowując, Dni Mysłowic 2024 to wydarzenie, które łączy lokalną kulturę i talent z radością wspólnego świętowania. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by w gronie rodziny i przyjaciół cieszyć się muzyką, zabawą i kreatywnością.


Wg inf z: Urząd Miasta Mysłowice