O tym, jak niebezpieczne jest przebieganie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, boleśnie przekonał się 16-letni mieszkaniec naszego miasta. Młody mężczyzna wybiegł zza stojącego na światłach samochodu dostawczego wprost pod koła jadącego citroena. Ta sytuacja na szczęście skończyła się jedynie niegroźnymi potłuczeniami. Publikujemy nagranie z tego zdarzenia, ku przestrodze...

Do zdarzenia doszło w środę 15 listopada na ulicy Katowickiej. 16-letni mieszkaniec Mysłowic wybiegł zza stojącego na światłach samochodu dostawczego wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierująca citroenem nie miała szans zauważyć pieszego, w wyniku czego potrąciła go. Zdarzenie to mogło zakończyć się tragicznie, jednak 16-latek może mówić o sporym szczęściu, gdyż wyszedł z niego jedynie z lekkimi stłuczeniami. Zarówno 50-letnia kierująca citroenem, jak i 16-latek byli trzeźwi. Sprawą 16-latka zajmie się teraz sąd.

Apelujemy do pieszych, by korzystali z przejść dla pieszych i upewniali się, że mogą bezpiecznie przejść. Ku przestrodze publikujemy nagranie z tego zdarzenia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.28 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja

Pobierz plik audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 105.22 KB)