Policja Mysłowice: Dozór za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej i groźby wobec dzielnicowego i kuratora
Mysłowiccy Policjanci zatrzymali małżeństwo z Mysłowic. Agresywna kobieta i mężczyzna w trakcie wykonywania czynności służbowych przez dzielnicowego i kuratora zawodowego znieważyli ich, naruszyli ich nietykalność cielesną oraz groźbami próbowali ich nakłonić do odstąpienia od tych czynności. Decyzja prokuratora para została objęta policyjnym dozorem. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.
Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek. Dzielnicowy aspirant Paweł Boroń podejmował interwencję w obecności kuratora zawodowego wobec małżeństwa mieszkającego w dzielnicy Klachowiec. W trakcie czynności służbowych znajdująca się pod wpływem alkoholu para wielokrotnie znieważyła zarówno dzielnicowego, jak i kuratora zawodowego oraz naruszyła ich nietykalność cielesną. 42-latka i jej 35-letni mąż używali również gróźb, by wpłynąć na czynności wykonywane wobec nich przez policjanta i kuratora. Małżeństwo zostało zatrzymane, a po wytrzeźwieniu stanęło przed obliczem prokuratora, który zastosował policyjny dozór. O dalszym losie kobiety i mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Grozi im do 3 lat więzienia.
Komenda Miejska Policji w Mysłowicach,
myslowice.slaska.policja.gov.pl/k16/informacje/wiadomosci/364800,Dozor-za-zniewazenie-naruszenie-nietykalnosci-cielesnej-i-grozby-wobec-dzielnico.html
Autor: krystian