Giełdy kryptowalutowe dla początkujących: Co powinieneś wiedzieć zanim zainwestujesz

Inwestowanie w kryptowaluty wymaga pewnej dozy ostrożności. Nigdy nie powinieneś inwestować w coś, czego nie rozumiesz, i zawsze powinieneś zrobić swoje badania przed zakupem jakichkolwiek monet. Zanim zaczniesz kupować i sprzedawać monety, upewnij się, że wiesz, jak korzystać z giełdy, jak działa księga zamówień i jak ustawić limity stop-loss. Nie polegaj na własnym portfelu platformy. Zamiast tego użyj osobistego portfela.

Zbadaj swoją wybraną kryptowalutę

Zanim wpłacisz jakiekolwiek pieniądze na giełdę kryptowalut, zbadaj monety, które chcesz kupić i firmy, które za nimi stoją. Nie chcesz przecież ślepo kupić kilku monet nie wiedząc nic o nich, tylko po to, by kilka tygodni później dowiedzieć się, że dokonałeś fatalnej inwestycji. Jeśli moneta, którą chcesz kupić, ma silny zespół i sprawdzony produkt, to istnieje mniejsze ryzyko, że wartość monety spadnie z dnia na dzień. Dobrą zasadą jest unikanie kupowania monet, których kapitalizacja rynkowa wynosi mniej niż 50 milionów dolarów, ponieważ szanse na to, że te monety zatoną są wyższe.

Upewnij się również, że jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie kryptowalut. Śledź główne monety, takie jak Bitcoin i Ethereum, a także mniejsze monety, które mają potencjał, aby przebić się do pierwszej dziesiątki.

Sprawdź księgę zamówień przed zakupem

Zanim dokonasz znaczącej inwestycji, zajrzyj do księgi zamówień, aby zobaczyć, co robią inni traderzy. Księga zleceń to po prostu lista zleceń kupna i sprzedaży danej monety. Możesz znaleźć książkę zamówień na większości giełd kryptowalutowych. Jeśli widzisz dużą liczbę zleceń kupna (ludzie kupujący monety), to dobry znak. Oznacza to, że wiele osób inwestuje w daną monetę, co zwiększa jej wartość. Jeśli widzisz dużą liczbę zleceń sprzedaży (ludzi sprzedających monety), to jest to zły znak. Oznacza to, że handlowcy tracą zaufanie do monety, co powoduje spadek jej wartości.

Ustaw limity stop-loss

Limit stop-loss to doskonały sposób na ochronę inwestycji przed dużymi spadkami cen. Limit stop-loss to w zasadzie z góry określona kwota, za którą giełda automatycznie sprzeda Twoje monety, jeśli cena spadnie poniżej określonego punktu. Innymi słowy, jeśli cena kupionych przez Ciebie monet spadnie zbyt nisko, giełda automatycznie je sprzeda, abyś nie stracił zbyt wiele pieniędzy. Jest to doskonały sposób na ochronę swojej inwestycji, choć działa tylko wtedy, gdy wybierzesz rozsądny limit stop-loss. Jeśli wybierzesz zbyt niski limit stop-loss, wówczas giełda może sprzedać Twoje monety zbyt wcześnie.