Kalkulator OC - o czym mowa w praktyce?

Popularność internetowych kalkulatorów OC stale wzrasta. Nic dziwnego, skoro jest to o wiele prostszy sposób na zdobycie upragnionej polisy. Nie potrzebna jest wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym ani nawet rozmowa z konsultantem. Za pomocą kilku bądź kilkunastu pytań jesteśmy w stanie wyfiltrować interesujące nas oferty. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

Czym jest kalkulator OC?

Zanim wybierzemy odpowiednie narzędzie do filtrowania najlepszych ofert, dobrze jest wiedzieć, czym właściwie jest kalkulator OC. Umożliwia on porównanie cen i zakup obowiązkowego ubezpieczenia, a także rozszerzenie zakresu ochrony pojazdu o dodatkowe AC, NNW i Assistance. Ponadto, w przypadku ubezpieczenia samochodu, można również dokupić ubezpieczenie opon czy szyb. Polega na odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jest to specyficzne ubezpieczenie, które chroni przede wszystkim osoby, które mogą zostać poszkodowane wskutek wypadku spowodowanego przez pojazd osoby ubezpieczonej.

Standardowa umowa OC obejmuje 12 miesięcy ochrony ubezpieczeniowej, a po tym czasie automatycznie się przedłuża. Jeżeli nie chcemy współpracować dalej z tym samym towarzystwem ubezpieczeniowym to wówczas musimy pisemnie wypowiedzieć umowę najpóźniej na dzień przed jej zakończeniem. W tym momencie możemy zdecydować się na inną polisę, którą możemy znaleźć właśnie za pomocą narzędzia, jakim jest kalkulacja OC.

Jak rozpoznać bezpieczną stronę kalkulatora OC?

Z reguły większość internetowych transakcji jest bezpieczna. Koniecznie musimy pamiętać o tym, że bezpieczny kalkulator OC charakteryzuje się niezbędnymi informacjami na temat szyfrowania danych i przestrzegania ustawy o ochronie danych osobowych. Ważny jest również brak zapytań o dane osobowe na etapie przeliczania składki. Anonimowość powinna być zachowana aż do ekranu przeznaczonego do zakupu polisy. Powinna być również możliwość bezpłatnego korzystania z kalkulatora, a także wycofania się z kalkulacji w dowolnym momencie. Jeżeli którykolwiek z powyższych punktów nie jest spełniany przez stronę towarzystwa ubezpieczeniowego, koniecznie opuść stronę i skorzystaj z innej wyszukiwarki.

Na bezpiecznej stronie będziemy poproszeni o informacje dotyczące auta, takie jak rok produkcji, marka i model, a także ilość przejechanych kilometrów oraz prawdopodobne okoliczności wykorzystywania samochodu. Z kolei nasze dane to imię i nazwisko, numer PESEL, stan cywilny i staż prowadzenia tego typu pojazdów.