Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Wizażystka – opis zawodu

Zadaniem wizażystki jest zmiana wizerunku swojego klienta w oparciu o jego życzenia, oczekiwania albo dostosowana pod konkretne uwarunkowania zawodowe, stylistyczne czy sytuacyjne, które klient potrzebuje. Nie chodzi wyłącznie o doraźny makijaż czy przygotowanie imprezowej fryzury. Zmiana ma charakter całościowy, trwały, konsekwentny i profesjonalny. Wizażystka zajmuje się zarówno cerą klienta, jego fryzurą, sposobem ubierania się czy stosowanymi sposobami pielęgnacji urody. Rozmawia z klientem, poznaje jego potrzeby i oczekiwania. A także sama udziela porad dotyczących dbania o urodę czy zdrowie. Ważne, aby zastosowane środki estetyczne były przemyślane, uwzględniały okoliczności, otoczenie środowiskowe klienta oraz jego charakter i temperament. Praca wizażystki niekiedy wiąże się z obowiązkami zawodowymi doradcy personalnego, doradcy od wizerunku czy profesjonalnej kosmetyczki, makijażystki albo fryzjerki.

Szczegóły pracy wizażystki szerzej zostały opisane w artykule: https://www.zawody.pl/co-robi-wizazysta/

Wizażystka – wymagania zawodowe

To praca dla osób, które posiadają zamiłowania do kosmetyki i mody. Potrafią także w sposób otwarty nawiązywać kontakty z ludźmi, są ciekawi ich pomysłów i potrzeb. A także takich, które posiadają zmysł artystyczny, poczucie stylu i harmonii. Najczęściej zawód ten wykonują kobiety, choć nie ma przeciwwskazań, by także panowie go wybierali. Wizażystka jednak potrzebuje także gruntownego przygotowania zawodowego – musi nie tylko umiejętnie dobierać środki stylistyczne, ale i potrafić je wykonać. Stąd potrzeba nauki wykonywania makijażu, poszczególnych fryzur czy pielęgnacji paznokci lub cery. Tego typu umiejętności i wiedzę dają rozmaite kursy kosmetologii i wizażu, podobnie jak studia czy szkoły policealne. Oprócz tego to zajęcie dla osób niebojących się wyzwań, dynamicznych a przy tym dokładnych, zręcznych manualnie i cierpliwych.

Więcej o tym jak zostać wizażystką przeczytasz na https://www.zlecenia.pl/blog/programista-jak-zostac/

Wizażystka – warunki pracy

Miejscem pracy wizażystki zazwyczaj jest salon, w którym dość kompleksowo zajmuje się klientem. Praca może mieć charakter regularny lub zupełnie swobodny, dostosowany pod konkretnego klienta. W pracy wizażysta kontakt ma z masą specyfików chemicznych, np. lakierów.

Wizażystka – zatrudnienie i zarobki

Tego typu zatrudnienie znaleźć można w większych salonach wizażu, salonach kosmetycznych czy fryzjerskich lub ośrodkach odnowy biologicznej. Częstą praktyką jest jednak praca na własny rachunek, zarówno jako przedsiębiorca, jak i freelancer. Pracować można indywidualnie z klientami lub korzystać z organizowanych występów czy festiwali, które potrzebują obsługi kosmetycznej. Zarobki wizażystki są bardzo różne i zależą od konkretnego typu zatrudnienia i ilości pracy.