Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Rynek nieruchomości w Mysłowicach

Mysłowice przyciągają mieszkańców nie tylko ze względu na korzystne położenie, ale także z uwagi na dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Miasto silnie się rozwija, dodatkowo posiada szeroką ofertę kulturalno-rozrywkową, co nie umknęło uwadze deweloperów. Jak kształtuje się tutejszy rynek nieruchomości?

Nowe mieszkania w Mysłowicach

Mysłowice to bardzo atrakcyjna lokalizacja do zamieszkania, przez co coraz chętniej inwestują tu deweloperzy. Nowe mieszkania w Mysłowicach mają średnio 53 m². Najwięcej spośród oferowanych nieruchomości, bo ponad 40%, ma powierzchnię od 35 do 50 m². Na rynku pierwotnym dostępnych jest także sporo większych lokali. Ponad 30% wszystkich ofert dotyczy mieszkań o powierzchni od 50 do 65 m². W ofercie deweloperów dostępne są także mieszkania większe, o powierzchni powyżej 80 m². Jest ich jednak stosunkowo niewiele. Pojedyncze oferty dotyczą nieruchomości o powierzchni poniżej 35 m².

Deweloperzy w Mysłowicach stawiają na mieszkania 2- i 3-pokojowe. Wszystko za sprawą tego, że na zakup mieszkania w tej okolicy często decydują się całe rodziny. Co może zachęcać do przeprowadzki? Przede wszystkim świetna lokalizacja. Z Mysłowic w niecałe pół godziny można dojechać do Katowic, Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej.

Dobra komunikacja to jednak nie wszystko. Do zamieszkania w Mysłowicach zachęca również dobra kondycja rynku pracy. W mieście powstaje wiele nowych firm, co sprawia, że stopa bezrobocia w ostatnich latach znacznie spadła i jest zbliżona do średniej krajowej.

Ceny nieruchomości

W Mysłowicach obecnie prowadzone są dwie inwestycje deweloperskie, w ramach których na sprzedaż pojawiło się prawie sto nowych nieruchomości. Jak wygląda oferta pod względem cenowym? Nowe mieszkania w Mysłowicach są nieco tańsze niż w Katowicach, natomiast średnia cena za metr kwadratowy jest dość wysoka (wynosi nieco ponad 6 300 zł). Ponad 70% oferowanych nieruchomości kosztuje od 6 000 do 6 500 zł/m². Prawie 20% ofert dotyczy z kolei mieszkań w cenie od 6 500 do 7 000 zł/m². Pozostałe nieruchomości są nieco tańsze, ale na rynku jest ich stosunkowo niewiele.

Średnia cena mieszkania w Mysłowicach wynosi prawie 340 000 zł. Co piąte mieszkanie można kupić za mniej niż 250 000 zł. Najwięcej ofert dotyczy nieruchomości w cenie od 250 000 do 350 000 zł. W ofercie deweloperów znajduje się także sporo większych mieszkań, w cenie od 350 000 do 450 000 zł. Warto wspomnieć, że inwestycje prowadzone na terenie miasta planowo mają zostać oddane do użytku w 2021 i 2023 roku.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.