Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że dosłownie codziennie nasza skóra ulega działaniu wielu czynników, które negatywnie wpływają na płaszcz ochronny naszej skóry. Mimo tego, że w wielu przypadkach regeneruje się ona sam, nie zaszkodzi wesprzeć ten proces odpowiednią pielęgnacją. Dzięki dobremu balsamowi, nasza skóra otrzyma sporo składników odżywczych oraz nawilżających. W związku z tym, stosowanie kosmetyków tego typu jest bardzo ważne, jednak czy wszystkie okażą się doskonałym rozwiązaniem?

Co powinno znajdować się w składzie dobrego, naturalnego balsamu do ciała?

Na półkach sklepowych, będziemy mieli styczność z przeróżnymi typami tego typu produktów. Będą to chociażby najzwyklejsze balsamy nawilżające, ale też wykorzystujące bardziej nowoczesne rozwiązania balsamy z drobinkami złota. Nie hasła marketingowe, a całkiem inne aspekty decydują o tym, czy kosmetyk ten okaże się w ogólnym rozrachunku skuteczny. Najlepszy balsam do ciała to bez wątpienia taki produkt, który będzie bogaty w pewne składniki, najwydatniej służące zdrowiu naszej skóry. Będą to m.in.: oleje i roślinne masła do ciała. Przykładem może być chociażby olej arganowy, masło shea lub olej z awokado.

Masła i oleje roślinne w balsamach naturalnych pełnią bardzo istotne funkcje. Jawią się jako naturalne emolienty, będące odpowiedzialne za natłuszczanie skóry oraz ochronę przed utratą wilgoci, przy jednoczesnym tworzeniu oddychającego filtra ochronnego na jej powierzchni. Dzięki nim, do skóry trafia też wiele składników odżywczych.

Oprócz tego, łagodzą podrażnienia i sprawiają, że skóra staje się elastyczna oraz wspierają jej naturalne procesy regeneracyjne. Dzięki nim, balsam do ciała przyjmuje odpowiednią konsystencję, która ułatwia aplikację.

Roślinne ekstrakty

Powinniśmy szczególnie rozglądać się za balsamami, które posiadają ekstrakt z rumianku, z zielonej herbaty, z lawendy, wyciąg z grapefruita, a także inne roślinne składniki, takie jak np. hydrolat z kwiatu pomarańczy, czy też sok z liści aloesu. Ich funkcja w balsamach i masłach do ciała zakłada głównie pielęgnację. Nawilżają skórę, łagodzą podrażnienia, a także wzmacniają krwionośne naczynia. Poza tym, są one źródłem antyoksydantów, dlatego wybierajmy te, w których spotkamy powyższe składniki.

Substancje nawilżające

Jeżeli chodzi o substancje nawilżające, które są naturalne, należy wymienić na pewno kwas hialuronowy, mocznik, panthenol oraz glicerynę roślinną. To właśnie ich obecność sprawia, że dany produkt to dobry balsam nawilżający do suchej skóry.

Nawilżeniu służą też różne oleje roślinne, natomiast te nie radzą sobie z wiązaniem wody w komórkach skóry. Konieczne są do tego substancje, które posiadają właściwości higroskopijne. Oprócz tego, składniki te dodatkowo koją i łagodzą, ale też ujędrniają i regenerują skórę.

Witaminy

W naturalnym balsamie do ciała, witaminy mogą stać się naturalnym konserwantem, a szczególnie witamina C oraz E. Docenia się też ich działanie pielęgnacyjne. Okazuje się, że są one doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki.

Po czym poznać najlepszy balsam do ciała, który zadba o naszą skórę?

Mineralne filtry

Za filtry mineralne uznaje się głównie dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Ich zadanie polega na zagwarantowaniu skórze odpowiedniej ochrony, szczególnie przed ultrafioletowym promieniowaniem.

Jeśli wiemy już, jakie składniki jawią się jako te pożądane w balsamach do ciała, warto wykorzystać tę wiedzę i postawić na taki, który okaże się najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry. Pamiętajmy, że najlepsze balsamy to te, które mogą pochwalić się właściwościami nawilżającymi oraz odżywczymi i łagodzącymi. Specjaliści rekomendują sięganie po kosmetyki naturalne, które być może nie zachwycają zapachem oraz opakowaniem, jednak są w stanie dostarczyć skórze wszystko to, czego tak naprawdę ona potrzebuje, a to właśnie jest kluczem podczas kompleksowej pielęgnacji naszej skóry.