Krupniok, kołocz i folk na żywo - Mysłowice szykują smakowity wieczór

FOT. MOK
W Parku Zamkowym w Mysłowicach szykuje się wieczór, który miesza regionalny smak z muzycznym temperamentem. ŚLONZOKI i GÓROLE - Święto krupnioka i kołocza ma w sobie tyle lokalnego kolorytu, że trudno przejść obok niego obojętnie.
- ŚLONZOKI i GÓROLE - Święto krupnioka i kołocza w Parku Zamkowym
- Na scenie pojawią się Grzegorz Poloczek i Zbóje
ŚLONZOKI i GÓROLE - Święto krupnioka i kołocza w Parku Zamkowym
15 maja 2026 roku o godzinie 17:30 w Parku Zamkowym w Mysłowicach spotkają się dwa mocne akcenty śląsko-góralskiej tradycji: muzyka i kulinarna symbolika. To właśnie tu ma wybrzmieć klimat spotkania, które łączy gościnność regionu z lekkim, radosnym koncertowym brzmieniem 🎶
Pomysł jest prosty, ale działa na wyobraźnię: śląska energia spotyka góralski żywioł, a całość kręci się wokół tego, co bliskie mieszkańcom - wspólnego świętowania, muzyki i smaków, które od razu kojarzą się z południem Polski. W takiej oprawie krupniok i kołocz nie są tylko nazwami z menu, ale częścią większej opowieści o tradycji, którą da się przeżyć na żywo.
Na scenie pojawią się Grzegorz Poloczek i Zbóje
W programie zapowiedziano Grzegorza Poloczka oraz Zbóje. Taki zestaw od razu podnosi temperaturę wydarzenia - ma być folkowo, radośnie i bez nadęcia, czyli dokładnie tak, jak lubią plenerowe spotkania z charakterem 😊
To dobra propozycja dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż zwykłego koncertu. Tu liczy się nie tylko muzyka, ale też atmosfera wspólnoty, w której śląska gościnność naturalnie splata się z góralskim temperamentem.
na podstawie: MOK Mysłowice.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (MOK). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Rower znika w kilka minut. Policja z Mysłowic wskazuje, jak ograniczyć ryzyko

Wakacyjna okazja kończy się stratą pieniędzy. Fałszywy nocleg

Syreny zabrzmią w Mysłowicach. To będzie test, nie realne zagrożenie

Parking przy Boliny 12a–14 zostanie zamknięty. Dwie doby robót kanalizacyjnych

Dron nad przejściami w Mysłowicach. Policja ujawniła 34 wykroczenia

Czołowe zderzenie na Długiej w Mysłowicach. Kierująca zjechała na łuku

Siatkarki wracają do gry - Mysłowice otwierają ligowe zapisy

XC Mysłowice wraca do Parku Słupna z trasą pełną terenowych wyzwań

Rowerowe patrole wracają na ulice Mysłowic. Tu radiowóz nie dojedzie

Trzy promile przy latarni i 2,5 promila na S1. Czterech kierowców zatrzymanych

W Mysłowicach dzielnicowi stanęli do testu, który wyłoni najlepszych

Z galerii zniknęła hulajnoga, policja namierzyła sprawcę w godzinę

Wakacyjne zajęcia MOK w Brzęczkowicach - dwa turnusy i 20 miejsc

W CMP dzieci wejdą w świat strażaków. Każdy tydzień przyniesie coś nowego
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach - oferta, zapisy, kontakt
- Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach - Filia nr 2 Bończyk: kontakt, zbiory i dojazd
- Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach - zajęcia, zapisy, kontakt
- Parafia św. Jacka w Morgach - kontakt, historia, kancelaria
- Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Brzezinka - kontakt, zajęcia, bilety
- Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Kolbe w Mysłowicach - msze, kancelaria, sakramenty
