Policjantka z Mysłowic ostrzega uczniów - hejt w sieci może skończyć się odpowiedzialnością

FOT. Policja Mysłowice
Mł. asp. Weronika Drukała stanęła przed uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Mysłowicach i mówiła o konsekwencjach wpisów w sieci. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i skupiało się na przemocy w internecie oraz odpowiedzialności nieletnich. Policjantka odpowiadała też na pytania zgromadzonych.
Mł. asp. Weronika Drukała – policjantka zajmująca się profilaktyką – odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Mysłowicach. W krótkim spotkaniu wskazywała, że młodzi często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich zachowań w sieci i że za wiele czynów ponoszą odpowiedzialność podobną jak w realnym życiu.
Policjantka omówiła problem hejtu i przemocy internetowej. Jak podaje Policja, przypomniała o konsekwencjach, gdy czyjeś działania wyrządzą krzywdę i o odpowiedzialności karnych nieletnich.
“Przypomniała ona, że w sieci tylko pozornie jesteśmy anonimowi, a gdy staniemy się sprawcą przestępstwa, lub w wyniku naszego działania komuś stanie się krzywda, będziemy odpowiadać dokładnie tak jak w realnym świecie.”
- Mł. asp. Weronika Drukała
Mundurowa zaapelowała do młodzieży, by byli kibicami, a nie kibolami. Spotkanie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi – uczniowie dopytywali m.in. o granice dozwolonej krytyki i konsekwencje prawne za agresywne komentarze.
Policja podkreśliła, że takie działania profilaktyczne mają uświadomić młodym realne skutki wpisów i zachowań online. Mł. asp. Weronika Drukała odpowiadała na pytania zgromadzonych i rozwiewała wątpliwości dotyczące odpowiedzialności za czyny popełnione w sieci.
Młodzież często traktuje internet jako przestrzeń bez konsekwencji - to lekcja, która ma szansę zatrzymać szybkie, impulsywne decyzje i uchronić przed późniejszymi problemami z prawem.
na podstawie: Policja Mysłowice.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Mysłowice). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Wakacyjna okazja kończy się stratą pieniędzy. Fałszywy nocleg

Syreny zabrzmią w Mysłowicach. To będzie test, nie realne zagrożenie

Parking przy Boliny 12a–14 zostanie zamknięty. Dwie doby robót kanalizacyjnych

Dron nad przejściami w Mysłowicach. Policja ujawniła 34 wykroczenia

Czołowe zderzenie na Długiej w Mysłowicach. Kierująca zjechała na łuku

Siatkarki wracają do gry - Mysłowice otwierają ligowe zapisy

XC Mysłowice wraca do Parku Słupna z trasą pełną terenowych wyzwań

Rowerowe patrole wracają na ulice Mysłowic. Tu radiowóz nie dojedzie

Trzy promile przy latarni i 2,5 promila na S1. Czterech kierowców zatrzymanych

W Mysłowicach dzielnicowi stanęli do testu, który wyłoni najlepszych

Z galerii zniknęła hulajnoga, policja namierzyła sprawcę w godzinę

Wakacyjne zajęcia MOK w Brzęczkowicach - dwa turnusy i 20 miejsc

W CMP dzieci wejdą w świat strażaków. Każdy tydzień przyniesie coś nowego

Mysłowicka komenda świętowała - 27 policjantów dostało awanse
Przydatne dane teleadresowe
- Filia nr 4 MBP w Mysłowicach - oddział na Morgach, zbiory i karta biblioteczna
- Mysłowicki Ośrodek Kultury Filia Dziećkowice - kontakt, zajęcia i godziny
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach - kontakt, godziny, świadczenia
- Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Mysłowicach - historia i tradycja
- Parafia św. Jacka w Morgach - kontakt, historia, kancelaria
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach - historia, terytorium, grupy parafialne
