Dzielnicowi sprawdzają pustostany i ogródki działkowe - akcja dla bezdomnych

Dzielnicowi z mysłowickiej komendy codziennie kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową. Sprawdzają ich przygotowanie na nocne mrozy, informują o punktach pomocy i rozdają gorącą herbatę.
Dzielnicowi z mysłowickiej komendy wraz z profilaktykiem odwiedzają pustostany, ogródki działkowe, przystanki i klatki schodowe. Kontrole mają zapobiec wychłodzeniu osób w kryzysie bezdomności i sprawdzić, czy znajdują się w miejscach bezpiecznych do przebywania.
Policjanci z Komenda Miejska Policji w Mysłowicach oceniają stan techniczny opuszczonych budynków i przypominają, że wiele pustostanów jest przeznaczonych do likwidacji, co zwiększa ryzyko dla zdrowia i życia osób tam przebywających. Funkcjonariusze informują też, gdzie są wydawane ciepłe posiłki oraz wskazują miejsca, w których można się przespać, odpocząć i wykąpać.
W trakcie patroli mundurowi przekazują informacje o dostępnych formach pomocy i oferują symboliczny kubek gorącej herbaty. Działania są prowadzone ze względu na niskie temperatury, które szczególnie nocą zagrażają życiu osób bezdomnych.
Policja apeluje do mieszkańców o zgłaszanie służbom każdej niepokojącej sytuacji - leżących osób przy drodze lub źle ubranych na zimę. Funkcjonariusze podkreślają, by szczególną uwagę zwracać na dzieci, osoby starsze oraz osoby w kryzysie bezdomności.
na podstawie: Policja Mysłowice.
Ostatnie Artykuły

Quady i motocykle pod lupą - policja zatrzymała dwa dowody rejestracyjne

Mysłowice trafiły w dziesiątkę - steel dart rozgrzał Piosq 🎯

Jakie usługi DDD są najskuteczniejsze w walce z gryzoniami i insektami w firmie?

Rowerzyści ruszają na ulice - jeden błąd może skończyć się tragedią

W Mysłowicach rusza spotkanie o unijnych pieniądzach na własną firmę

Mysłowickie szkoły pobiegły po finał - medale rozdane w lekkiej atletyce

Debiutant z Mysłowic od razu wygrał test wiedzy w śląskim konkursie

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

Dwie mysłowiczanki zamieniają codzienność w kolor - „Pasja w kolorze”

SP 17 górą, a Kozłowski błysnął - czwórbój chłopców rozstrzygnięty

Mysłowickie podstawówki pobiegły po laury na stadionie Promenada

