Szkoła Podstawowa nr 5 w Mysłowicach organizuje akcję „Czas dla Ciebie MAMMO”
Zapraszamy wszystkie mamy na wyjątkową akcję zdrowotną „Czas dla Ciebie MAMMO”, która odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Gustawa Morcinka. W programie m.in. badania mammograficzne oraz prelekcje dotyczące samobadania piersi.
  1. 29 maja od 9:00 do 17:00 mammobus na parkingu szkoły.
  2. O 11:00 prelekcja Pani Katarzyny Stachowicz z Fundacji „Pokonaj Raka”.
  3. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta i Fundacji „Pokonaj Raka”.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Gustawa Morcinka organizuje akcję „Czas dla Ciebie MAMMO” skierowaną do wszystkich mam. Wydarzenie odbędzie się 29 maja w godzinach 9:00 – 17:00 na parkingu szkolnym, gdzie dostępny będzie mammobus oferujący bezpłatne badania profilaktyczne raka piersi. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z fachowej opieki medycznej.

O godzinie 11:00 przewidziana jest specjalna prelekcja prowadzona przez Panią Katarzynę Stachowicz z Fundacji „Pokonaj Raka”. Uczestniczki będą mogły nauczyć się, jak samodzielnie przeprowadzać badanie piersi, korzystając z fantomów. To praktyczne umiejętności, które każda kobieta powinna znać, aby w porę wykryć ewentualne niepokojące zmiany.

Akcja cieszy się wsparciem i Honorowym Patronatem Fundacji Katarzyny Stachowicz „Pokonaj Raka” oraz Prezydenta Miasta Dariusza Wójtowicza. To ważne, aby lokalne inicjatywy były wspierane przez władze, co dodatkowo podkreśla ich znaczenie i prestiż.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby zadbać o swoje zdrowie i zdobyć cenną wiedzę. Profilaktyka to klucz do zdrowia, a dzięki takim akcjom możemy efektywnie przeciwdziałać poważnym chorobom.


Na podst. Urząd Miasta w Mysłowicach