Gdzie warto zamieszkać, jeśli pracujesz zdalnie?

Praca zdalna to coraz popularniejsze rozwiązanie, które przynosi korzyści zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Masz taką możliwość? Świetnie, w takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyprowadzić się do dowolnego miejsca w Polsce. Gdzie dokładnie warto zamieszkać, jeśli pracujesz zdalnie? Sprawdź, jak podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru miejsca zamieszkania?

Przeprowadzka to poważny krok, który odmieni Twoje życie. Dlatego należy dokładnie przeanalizować zalety wybranego miejsca. Co ważne, w przypadku pracy zdalnej, możesz zamieszkać w niemal dowolnym zakątku Polski: musisz jedynie zapewnić sobie dostęp do Internetu. Jakie czynniki warto przemyśleć, decydując się na zmianę miejsca zamieszkania?

 • atrakcyjność otoczenia,
 • jakość powietrza,
 • ilość atrakcji,
 • możliwość ciekawego spędzania czasu,
 • ofertę rozrywkowo-kulturalną,
 • szansę na rozwój Twoich pasji.

Jeśli posiadasz dzieci, upewnij się także, jak wygląda edukacja w danym regionie oraz oblicz, ile będzie zajmował dojazd do szkoły. Warto też sprawdzić, jakie atrakcje dla najmłodszych można znaleźć w okolicy.

Mazury - piękne krajobrazy i doskonała infrastruktura

Praca zdalna eliminuje konieczność mieszkania w wielkim mieście. Jakie są tego zalety? Koniec z marnowaniem czasu w korkach, wdychaniem spalin oraz słuchaniem miejskich hałasów. Znacznie lepszym miejscem do życia są małe miasteczka, które mają w sobie sielskość wsi, ale oferują przy tym moc atrakcji. Gdzie dokładnie warto się przeprowadzić? Doskonałą lokalizacją będą Mazury. Niżej dowiesz się, co przemawia na korzyść tej wyjątkowej krainy.

Cuda przyrody na każdym kroku

Mazury słyną z urozmaiconej rzeźby terenu, dziewiczych lasów oraz dużej ilości jezior. Piękno regionu to nie mit, a przemawiają za nim twarde dane. Wspomnijmy tylko, że znajdziesz tam m.in.:

 • ponad 2600 jezior,
 • Szlak Wielkich Jezior Mazurskich o długości 111 km w linii prostej,
 • góry, np. Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie,
 • lasy i puszcze, które zajmują prawie 30 proc. powierzchni Mazur.
 • Mazurski Park Krajobrazowy.

Koniec z duszącym smogiem

Chcesz oddychać czystym powietrzem i zapomnieć o duszącym pyle? To kolejny argument przemawiający na korzyść Mazur. Region jest bowiem położony na terenie Zielonych Płuc Polski. Oznacza to, że jest to unikalny ekosystem, którego znakiem rozpoznawczym są dobrze zachowane środowisko naturalne oraz czyste powietrze. Różnicę poczujesz niemal od razu i każdy poranek powitasz z uśmiechem na ustach.

Łatwy dojazd do dużych miast

Mimo że pracujesz zdalnie, musisz co jakiś czas pojawiać się w biurze? Jeśli zamieszkasz na Mazurach, nie będzie to problemem. Szybki transport umożliwi Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Kłopotów nie sprawi też podróż autem: przez region przebiega droga krajowa nr 7, łącząca Gdańsk, Warszawę i Kraków.

Zdrowe jedzenie bezpośrednio od rolników

Jabłko kupione w markecie ma o wiele uboższy smak od owocu zerwanego z drzewa. Podobnie jest z innymi owocami i warzywami, które w wyniku przechowywania w chłodniach tracą walory smakowe. Nie wspominając już nawet o tym, że do ich uprawy stosuje się duże ilości środków chemicznych. Mieszkając na Mazurach, możesz zaopatrywać się w produkty spożywcze u lokalnych hodowców. Nie brakuje tu upraw ekologicznych, dlatego zyskujesz pewność, że będą one pyszne i zdrowe.

Bogata oferta kulturalno-rozrywkowa

Cenisz spokój i ciszę, ale nie chcesz izolować się od świata? Mazury nie są pustelnią. Oferta kulturalno-rozrywkowa regionu zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Wystarczy wspomnieć o m.in. Amfiteatrze nad Jeziorem Czos w Mrągowie, w którym odbywają się liczne festiwale, koncerty i przeglądy artystyczne. Miłośnicy historii mogą zaś zwiedzać zabytki oraz poszerzać swoją wiedzę, korzystając ze zbiorów Oddziału Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie.

Pracuj zdalnie na Mazurach i ciesz się bliskością przyrody

Wiesz już, gdzie zamieszkać, jeśli pracujesz zdalnie? Pora na znalezienie odpowiedniej nieruchomości na Mazurach. W sytuacji, kiedy pragniesz bliskości natury, a przy tym cenisz udogodnienia, jakie daje miasto, idealne będą apartamenty w Mrągowie. To nowa inwestycja Pratum, zlokalizowana przy Górze Czterech Wiatrów. Widok na jezioro oraz atrakcyjne miejsca wspólne, a także architektura zgodna z otaczającą naturą przypadną do gustu każdemu miłośnikowi przyrody. Zamieszkaj na Mazurach i pracuj zdalnie w malowniczym otoczeniu!