Seniorzy, sprawdźcie swój słuch bezpłatnie w Mysłowicach już w marcu
W marcu Mysłowice stają się miastem dbającym o zdrowie słuchu swoich seniorów. Z bezpłatnymi badaniami słuchu na horyzoncie, starsi mieszkańcy mają okazję zadbać o ten istotny aspekt zdrowia bez obciążenia finansowego.
  1. Fundacja „Unia Bracka” organizuje bezpłatne badania słuchu dla osób powyżej 60. roku życia w ramach Światowego Dnia Słuchu.
  2. Statystyki pokazują, że ponad połowa seniorów w Polsce może cierpieć na niedosłuch.
  3. Zaleca się przeprowadzanie badań słuchu co najmniej raz w roku, niezależnie od stanu zdrowia.
  4. Badania odbędą się 8 marca 2024 r., w godzinach 9:00 – 15:00, w Przychodni Bracka Wesoła przy ul. Osmańczyka 4.
  5. Rejestracja na badania możliwa jest telefonicznie oraz osobiście w przychodni, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.
  6. Partnerem akcji jest AUDIOFON, który odpowiada za przeprowadzenie badań.

Dobry słuch to klucz do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz zapewnienia bezpieczeństwa na co dzień. Współczesny świat wymaga od nas ciągłej komunikacji, dlatego tak ważne jest, aby nie bagatelizować pierwszych sygnałów ostrzegawczych, jakimi może być pogorszenie słuchu. Akcja organizowana przez Fundację „Unia Bracka” to doskonała okazja, aby bez żadnych kosztów upewnić się, czy nasz słuch funkcjonuje prawidłowo.

Jak skorzystać z bezpłatnych badań?

Osoby zainteresowane udziałem w badaniach mogą się zarejestrować na trzy sposoby. Priorytetem jest dostępność i wygoda dla potencjalnych uczestników, dlatego organizatorzy zdecydowali się na różnorodne metody kontaktu. Można zadzwonić bezpośrednio do Przychodni Bracka Wesoła pod numerem 32 223 92 86, skorzystać z Telefonicznej Obsługi Pacjenta, dzwoniąc na numer 32 707 67 67, lub odwiedzić przychodnię osobiście, aby zapisać się na badanie.

Troska o zdrowie słuchu wśród seniorów to ważny element profilaktyki zdrowotnej, który umożliwia nie tylko poprawę jakości życia, ale również zapobiega izolacji społecznej wynikającej z problemów komunikacyjnych. Inicjatywy takie jak ta prowadzona przez Fundację „Unia Bracka” w Mysłowicach są kluczowe w budowaniu społeczności dbającej o zdrowie i dobrostan swoich najstarszych członków.


Wg inf z: Urząd Miasta w Mysłowicach