Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci – uczniów szkół podstawowych – do udziału w eliminacjach miejskich Małego Konkursu Recytatorskiego 2024. Konkurs przeprowadzony zostanie z podziałem na kategorie wiekowe oraz repertuarowe: recytacja, wywiedzione ze słowa oraz poezja śpiewana. Uczestnicy otrzymają dyplomy, najlepsi także upominki rzeczowe.

 

 

Konkurs odbędzie się w dniach 18 i 19 marca 2024 w Mysłowickim Ośrodku Kultury filia Brzezinka Kino ZNICZ, ul. Laryska 5

 

 

Przyjmowanie kart zgłoszeń do dnia 8 marca 2024 drogą elektroniczną na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub bezpośrednio do Mysłowickiego Ośrodka Kultury ul. Laryska 5 filia MOK Brzezinka, tel. 570-401-717.

 

Zapraszamy ponadto na bezpłatne warsztaty/konsultacje dla uczestników i opiekunów w dniu 28 lutego 2024 w godzinach 16.:00 - 18:00 - Mysłowicki Ośrodek Kultury ul. Laryska 5.

 

Od wielu lat realizujemy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Mały OKR", ale czegoś takiego nie było! W tym roku postanowiliśmy wzbogacić to wydarzenie. 

 

W środowe popołudnie będzie możliwość spotkać się na warsztatach przygotowujących do tego konkursu. Zgłoszeni chętni do recytacji dowiedzą się jak się przygotować. Jakie wiersze będą najlepiej dopasowane do recytatora, jak stać na scenie, jak mówić, czego unikać, a co najlepszego można wydobyć z siebie. Poznamy najczęściej popełniane błędy podczas przygotowań do recytacji. 

Jeśli chcecie wystąpić w pełni świadomi tego czym jest recytacja, to zapiszcie się na te warsztaty! 

 

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do Jarosława Filipskiego pod tel. 570 401 717.

Zajęcia poprowadzi  Adam Radosz - wieloletni juror konkursu OKR na szczeblu miejskim i wojewódzkim; reżyser, aktor, animator. 

Warsztaty odbędą się na scenie MOK Brzezinka 28 lutego 2024 r. w godz. 16:00-18:00 na tej samej scenie, na której potem uczestnicy wystąpią w konkursie. 

 

UWAGA!

W warsztatach może wziąć udział każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Zgłosić się mogą uczestnicy małego OKR oraz młodzież i dorośli , którzy chcą wystartować do głównego konkursu czyli Dużego OKR. Zgłoszenie się na warsztaty nie musi się pokrywać z ostateczną decyzją o udziale w konkursie w tym roku. 

 

Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym poniżej oraz w szkołach.