W poniedziałkowy poranek policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. W Mysłowicach mundurowi zatrzymali sześciu kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

W trakcie działań na drogach pojawiły się wzmożone patrole ruchu drogowego, których zadaniem było kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci mysłowickiej drogówki przebadali w sumie kilkuset kierujących, z których sześciu okazało się pod wpływem alkoholu. Tego dnia rekordzista  podczas badania na zawartość alkoholu w organizmie uzyskał wynik 1,97 promila. Wszyscy kierujący będący pod wpływem alkoholu za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!