Policja Mysłowice: Dwa niebezpieczne zdarzenia na ulicy Oświęcimskiej
Wczoraj (07.06.) na ulicy Oświęcimskiej doszło do dwóch groźnych zdarzeń w ruchu drogowym. W pierwszym z nich 36-latka z Mysłowic uderzyła swoim citroenem w słup oświetleniowy. 15 minut później, gdy trwała akcja służb 30-latek jadący oplem potrącił na przejściu dla pieszych jadącego na hulajnodze 63- latka. O losie kierującego oplem zadecyduje sąd.
Wczoraj (07.06.) około godziny 13:20 na ulicy Oświęcimskiej doszło do groźnego zdarzenia w ruchu drogowym. 36-letnia mieszkanka Mysłowic jadąca swoim citroenem niedostosowana prędkości do warunków panujących na drodze i swą podróż zakończyła na przydrożnej latarni. Kobieta odniosła obrażenia głowy, w związku z którymi trafiła do szpitala na obserwację. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia utworzył się spory korek, policjanci wraz ze strażakami wprowadzili ruch wahadłowy. 15 minut po pierwszym zdarzeniu, doszło do kolejnej groźnej sytuacji w tym miejscu. Spomiędzy stojących w korku samochodów na przejście dla pieszych na hulajnodze elektrycznej wjechał 63-letni mieszkaniec Mysłowic, który został potrącony przez kierującego oplem 30-latka, również mieszkającego w Mysłowicach. W wyniku zdarzenia kierujący hulajnogą nie odniósł żadnych obrażeń, jednak za swoje zachowanie ukarany został mandatem karnym w wysokości 100 zł. O losie kierującego oplem zadecyduje sąd.
Apelujemy, by w sytuacjach, gdy widzimy na drodze działania służb swoją uwagę skupić na tym, co dzieje się przed nami, a nie na tym, co wydarzyło się w danym miejscu, tak by nie spowodować kolejnego zagrożenia. Poniżej zamieszczamy ku przestrodze film z monitoringu, na którym widać moment potrącenia mężczyzny na hulajnodze.
__Film MCVE7509.MP4
Opis filmu: film z monitoringu ukazujący potrącenie mężczyzny na hulajnodze elektrycznej
Pobierz plik MCVE7509.MP4
(format mp4 - rozmiar 6.2 MB)
__Nagranie audio AUD-20220608-WA0017.m4a
Opis nagrania: audiodeskrypcja do filmu
Aby odtworzyć nagranie włącz obsługę JavaScript w swojej przelądarce.
Pobierz plik AUD-20220608-WA0017.m4a
(format mp3 - rozmiar 112.85 KB)
Komenda Miejska Policji w Mysłowicach,
myslowice.slaska.policja.gov.pl/k16/informacje/wiadomosci/338851,Dwa-niebezpieczne-zdarzenia-na-ulicy-Oswiecimskiej.html
Ostatnie Artykuły

Wianki na Fali w Mysłowicach - noc ognia, wody i muzyki nad Wesołą Falą

Słupna znów zadrżała od plażowej siatkówki młodych mysłowiczan

Rodziny z mapą w ręku ruszą na Park Zamkowy po sportową przygodę

Młode przełaje w Parku Słupna - sezon, który budował charakter

Sekundy przed zjazdem na Mysłowice - dwa autokary z dziećmi zderzyły się na A4

Mysłowice na rolkach - Dzień Dziecka rusza wieczorną trasą po mieście

Mysłowicka policjantka wróciła z Wrocławia z trzema medalami

Parafia Krzyża Świętego w Mysłowicach - msze, kancelaria, kontakt

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach - historia, terytorium, grupy parafialne

Parafia św. Jacka w Morgach - kontakt, historia, kancelaria

Parafia Ciała i Krwi Pańskiej w Mysłowicach - kontakt, historia, kościół akademicki

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Mysłowicach - kontakt, historia, grupy parafialne

Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach - kontakt, historia, kancelaria

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Mysłowicach - historia i tradycja
Przydatne dane teleadresowe
- Sąd Rejonowy w Mysłowicach - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Parafia Ciała i Krwi Pańskiej w Mysłowicach - kontakt, historia, kościół akademicki
- Urząd Stanu Cywilnego w Mysłowicach - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Mysłowicach - kontakt, historia, grupy parafialne
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Mysłowicach - kontakt, zgłoszenia, e-Budownictwo
- Dom Pomocy Społecznej w Mysłowicach - informacje dla rodzin
