Wczoraj (07.06.) na ulicy Oświęcimskiej doszło do dwóch groźnych zdarzeń w ruchu drogowym. W pierwszym z nich 36-latka z Mysłowic uderzyła swoim citroenem w słup oświetleniowy. 15 minut później, gdy trwała akcja służb 30-latek jadący oplem potrącił na przejściu dla pieszych jadącego na hulajnodze 63- latka. O losie kierującego oplem zadecyduje sąd.

Wczoraj (07.06.) około godziny 13:20 na ulicy Oświęcimskiej doszło do groźnego zdarzenia w ruchu drogowym. 36-letnia mieszkanka Mysłowic jadąca swoim citroenem niedostosowana prędkości do warunków panujących na drodze i swą podróż zakończyła na przydrożnej latarni. Kobieta odniosła obrażenia głowy, w związku z którymi trafiła do szpitala na obserwację. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia utworzył się spory korek, policjanci wraz ze strażakami wprowadzili ruch wahadłowy. 15 minut po pierwszym zdarzeniu, doszło do kolejnej groźnej sytuacji w tym miejscu. Spomiędzy stojących w korku samochodów na przejście dla pieszych na hulajnodze elektrycznej wjechał 63-letni mieszkaniec Mysłowic, który został potrącony przez kierującego oplem 30-latka, również mieszkającego w Mysłowicach. W wyniku zdarzenia kierujący hulajnogą nie odniósł żadnych obrażeń, jednak za swoje zachowanie ukarany został mandatem karnym w wysokości 100 . O losie kierującego oplem zadecyduje sąd.

Apelujemy, by w sytuacjach, gdy widzimy na drodze działania służb swoją uwagę skupić na tym, co dzieje się przed nami, a nie na tym, co wydarzyło się w danym miejscu, tak by nie spowodować kolejnego zagrożenia. Poniżej zamieszczamy ku przestrodze film z monitoringu, na którym widać moment potrącenia mężczyzny na hulajnodze.

  • widok miejsca wypadku drogowego
  • wrak pojazdu
  • mężczyzna trzymający uszkodzoną hulajnogę elektryczną

Film MCVE7509.MP4

Opis filmu: film z monitoringu ukazujący potrącenie mężczyzny na hulajnodze elektrycznej

Pobierz plik MCVE7509.MP4 (format mp4 - rozmiar 6.2 MB)

Nagranie audio AUD-20220608-WA0017.m4a

Opis nagrania: audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik AUD-20220608-WA0017.m4a (format mp3 - rozmiar 112.85 KB)