Gdzie szukać pomocy przy pozycjonowaniu stron na Śląsku?

Dzisiaj większość firm przeniosła się do Internetu. To głównie tam szukamy produktów i usług. Jednak w sieci konkurencja jest znacznie większa, więc aby zyskać klientów, trzeba postawić na nieco inny marketing niż na to, co dawniej sprawdzało się w przypadku tradycyjnego biznesu. Mowa o pozycjonowaniu. To dzięki niemu można polepszyć widoczność strony w wyszukiwarce. Kto pomoże w takich działaniach na Śląsku?

Pozycjonowanie stron – samemu czy z agencją?

Pozycjonowanie stron ma na celu doprowadzenie do takiej sytuacji, że strona www firmy czy sklepu online na wybrane frazy – słowa związane z ofertą lub produktami – będzie się pojawiała wysoko wśród organicznych wyników wyszukiwania w Google. Co to da? Dzisiaj mało kto wchodzi w linki spoza pierwszej strony. Tam oprócz wyników promowanych są witryny, które Google uważa za wartościowe dla internautów. Trzeba więc dołożyć wszelkich starań, by zasłużyć na miejsce w TOP 10. Jak tego dokonać?

Jest na to kilka sposobów. W sieci znaleźć można nawet poradniki, jak krok po kroku samodzielnie pozycjonować stronę. Jednak to działanie dość czasochłonne i ryzykowne. Tu potrzebne jest wyczucie, wiedza i doświadczenie, a także dostęp do narzędzi i umiejętność korzystania z danych pozyskanych dzięki nim. Właśnie dlatego zdecydowanie lepszym wyjściem jest postawienie na agencję SEO. Jaką? Na stronie www.bizzit.eu znajduje się lista najbardziej widocznych agencji SEO z województwa śląskiego. Warto wybierać firmy lokalne, choć przy działaniach online to może nie mieć w ogóle znaczenia. To które agencje poprosić o ofertę?

Mistrz Polski w Pozycjonowaniu Stron – Bizzit S.A.

Jedną z bardziej widocznych agencji SEO na Śląsku jest firma Bizzit. Jej siedziba mieści się w Katowicach. W 2008 roku otrzymała tytuł Mistrza Pozycjonowania. Mimo upływu lat wciąż jest obecna na rynku, oferując swoim klientom kompleksowe usługi – od pozycjonowania stron, poprzez optymalizację, audyty SEO po marketing szeptany, content marketing, a także płatną reklamę Google Ads. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu setkom przeprowadzonych kampanii, audytów i szkoleń pracownicy firmy mają wiedzę i umiejętności, które pozwalają osiągać wysokie pozycje w Google.

Pozycjonowanie stron z Inmedium

W Katowicach działa również inna agencja SEO – Inmedium. Tak jak w przypadku firmy Bizzit, tak i tu można liczyć na w pełni kompleksową obsługę. Kampanie reklamowe Google Ads realizują jako Certyfikowany Partner Premium Google. Inmedium zajmie się nie tylko SEO, ale również SEM. Firmie zlecić można również poprowadzenie reklamy w social mediach.

Silence! - pozycjonowanie stron w Katowicach

Silence! to kolejna katowicka agencja SEO z wieloletnim doświadczeniem w branży. Firma ma szeroką, wręcz kompleksową ofertę. Znajduje się w niej nie tylko SEO, SEM, PPC, ale copywriting, tworzenie grafiki i designu oraz UX. Silence! Swoje usługi kieruje do branży e-commerce, firm B2B, B2C oraz deweloperów.

Takaoto – pozycjonowanie w Gliwicach

Choć w stolicy Górnego Śląska działa wiele agencji SEO, to nie tylko w Katowicach znajdują się firmy, które pomogą przy pozycjonowaniu strony. W Gliwicach ma swoją siedzibę Takaoto. W skład zespołu wchodzi wielu ekspertów cieszących się uznaniem w branży SEO. Mowa o Szymonie Słowiku, Robercie Marczaku i Piotrze Sosze. A co znajdziemy w ofercie agencji SEO Takaoto? Oczywiście audyt SEO, audyt UX, audyt dla e-commerce oraz szkolenia z marketingu internetowego.