Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Żele do cery problematycznej, trądzikowej oraz podrażnionej dla mężczyzn

Trądzik i podrażnienia nie dotyczą jedynie nastolatków w okresie dojrzewania, ale również dorosłych. Ważnym aspektem w leczeniu i zapobieganiu trądziku i podrażnień jest dobór odpowiednich, najlepiej naturalnych kosmetyków. Żel do mycia twarzy dla mężczyzn powinien nie tylko walczyć z aktualnymi problemami skóry, ale również ją odpowiednio pielęgnować, aby zapewnić jej najlepszą ochronę na przyszłość. Na co zwrócić uwagę w kosmetykach dla cery problematycznej i podrażnionej?

Cera trądzikowa.

Problemy z trądzikiem często wiążą się z niewłaściwym oczyszczaniem skóry, niedostatecznym jej odżywieniem lub z nadmiernym wydzielaniem sebum. Trzeba bowiem pamiętać, że męska skóra wydziela większe ilości łoju niż skóra kobiet, powoduje to, że starzeje się ona wolniej, ale jednocześnie jest bardziej podatna na wypryski. Warto wybierać żele do mycia, które w swoim składzie posiadają składniki głęboko oczyszczające np. węgiel aktywny, czy zielona glinka. Zapewnią one nie tylko dokładne usunięcie zanieczyszczeń, ale również pomogą uregulować wydzielanie sebum. Natomiast dodatek olejków eterycznych np. miętowego lub sosnowego zadziała bakteriobójczo i antyseptycznie, dzięki czemu ryzyko powstawania kolejnych wyprysków znacznie zmaleje. Warto, aby żel posiadał również aloes lub pantenol, które złagodzą swędzenie i zadziałają kojąco na skórę. Po użyciu żelu najlepiej nałożyć krem nawilżający z zawartością olei i ekstraktów roślinnych. To pozwoli na szybszą regenerację skóry oraz jej odżywienie, zmniejszając problemy skórne w przyszłości.

Cera podrażniona.

Podrażniona skóra wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji, a stosowanie naturalnych składników, znacznie przyspieszy jej regeneracje. Do podrażnień u mężczyzn dochodzi zazwyczaj w wyniku codziennego golenia się oraz innych czynników zewnętrznych. Dbając o cerę podrażnioną, należy skupić się na dwóch kwestiach: łagodzeniu podrażnień i odpowiednim odżywieniu skóry, która stanie się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. W łagodzeniu podrażnień u mężczyzn bardzo dobrze sprawdzą się żele do mycia twarzy, które zawierają znaczne ilości aloesu i pantenolu – obydwa składniki łagodzą podrażnienia i zmniejszą nieprzyjemne dolegliwości. Należy pamiętać również o odpowiednim nawilżeniu, w czym przydatne będą oleje i masła roślinne. Dodatek ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych zapewni dokładne oczyszczenie skóry twarzy, przyspieszy regeneracje i dobrze odżywi skórę, dodatkowo ją chroniąc przed kolejnymi podrażnieniami.

Dla zainteresowanych: Naturalne kosmetyki kojące podrażnienia dla mężczyzn