Dzięki dużemu odzewowi mieszkańców naszego miasta, policjantom udało się ustalić tożsamość jednego z mężczyzn, który 23 września br. za zakupy zapłacił cudzą kartą. W miniony piątek dzielnicowi rewiru I zatrzymali 26-letniego Mysłowiczanina i jego 33-letnią znajomą, która wspólnie z nim dokonywała płatności. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

Zaledwie dwa dni minęły od publikacji wizerunku mężczyzny w mediach do jego zatrzymania. Dzięki Państwa pomocy udało się ustalić personalia sprawcy kradzieży z włamaniem z dnia 23 września br. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Mysłowic. Mężczyzna został zatrzymany w piątek (4.10.) przez dzielnicowych z rewiru I. W toku prowadzonych czynności okazało się, że płatności kartą dokonywał wspólnie ze swoją 33-letnią znajomą, która także została zatrzymana. Oboje usłyszeli już zarzuty, za które grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci składają podziękowania dla mieszkańców, którzy licznie przekazywali informacje dotyczące mężczyzny. Osobne podziękowania kierujemy do przedstawicieli mediów, którzy publikowali wizerunek sprawcy na swoich portalach internetowych i społecznościowych.

W dalszym ciągu poszukiwany jest drugi z mężczyzn, który dopuścił się podobnego przestępstwa w dniu 16 sierpnia br. Poniżej ponownie publikujemy wizerunek podejrzanego:

sprawca kradzieży z włamaniem

sprawca kradzieży z włamaniem

sprawca kradzieży z włamaniem