W poniedziałek dwóch, wczoraj kolejnych trzech nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali policjanci ruchu drogowego mysłowickiej komendy. Wszyscy trzej zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów, pomimo że stężenie alkoholu w ich organizmach wskazywało na stan nietrzeźwości. Mężczyźni odpowiadać będą przed sądem, a grozi im nawet do 2 lat więzienia.

Krótko po godzinie 7:00 policjanci patrolujący trasę S1 zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Za kierownicą niemieckiego samochodu siedział 53-letni mieszkaniec Katowic. Wstępne badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Chwilę później, ten sam patrol zatrzymał do kontroli osobowego peugeota. Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik 0,75 promila.

Drugi z patroli drogówki pełniący w tym dniu służbę, około godziny 7:30 prowadził badanie trzeźwości na ulicy Ziętka. W ręce mundurowych wpadł 53-letni Sosnowiczanin, który kierował motorowerem. Mężczyzna w organiźmie miał ponad 1,5 promila.

Wszyscy trzej za swoje nieodpowiedzialne zachowanie staną przed sądem. Opróćz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów grozi im do 2 lat więzienia.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!