Pożyczka krótkoterminowa zwana również "chwilówką","mikro pożyczką" czy też "poza bankową" jest udzielna na okres nie dłuższy niż 24 miesięcy (2 lata). Cechuje je stosunkowo niska kwota udzielana przez pożyczkodawcę (maksymalnie do ok 10.000,00 zł, choć najczęściej są to kwoty dużo niższe np 1000,00 zł, 500,00 czy nawet mniej. Stały się bardzo popularnym produktem, wielu ludzi chętnie z nich korzysta, aby często "podreperować" nieprzewidzianą dziurę w budżecie domowym.

Bardzo charakterystyczne dla tego rodzaju pożyczek jest korzystanie z nich za pomocą internetu. Ten niezwykle łatwy i szybki sposób otrzymania pieniędzy niemal natychmiast po wypełnieniu wniosku. Nie trzeba wychodzić domu, stać w kolejkach, po prostu tracić zbędnie czasu. Pożyczka krótkoterminowa rozpowszechnia się na tyle, iż płodzą się w skutku wciąż nowe firmy, serwisy i platformy pożyczkowe.

Rodzaje pożyczek krótkoterminowych oraz ich charakterystyka:

Pożyczki internetowe - skorzystać z nich może zazwyczaj każda osoba pełnoletnia. Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej danej firmy pożyczkowej. Często odpowiedź na wniosek jest błyskawiczna,jak również a pieniądze przesyłane na wskazane konto.

Pożyczki mobilne - korzysta się z nich poprzez wykonanie telefonu na wskazany numer firmy udzielającej pożyczki, bądź wysyłając SMS, aby firma zadzwoniła sama. Wówczas wniosek wypełniany jest przez konsultanta.

Pożyczki za pośrednictwem przedstawiciela - z którym umawiamy się na spotkanie i "dopinamy" szczegóły transakcji.
Pożyczki, które są dostępne w niedużych sklepach/kioskach - tam również należy wypełnić wniosek i zazwyczaj zostaje się poinformowany tego samego dnia telefonicznie o decyzji przesłania pieniędzy na konto.

Pożyczki z automatów pożyczkowych - dostępnych w dużych centrach handlowych. Wypłacają gotówkę po wypełnieniu wniosku przy pomocy aplikacji w automacie.

Plusy i minusy korzystania z pożyczek krótkoterminowych

Jak spłacać pożyczkę krótkoterminową?

Jak sama nazwa wskazuje jest to pożyczka udzielana na krótki okres. Wszystko zależy od tego z jakiej firmy, i oferty pożyczki skorzystamy. Warto zawsze zapoznać się z regulaminem interesującej nas pożyczki, a następnie z umową przed jej zawarciem. Informacje t.j. termin, i forma spłaty, oraz oprocentowanie to trzy najważniejsze informacje, na które należy zwrócić uwagę.

Niektóre firmy np: przy terminach miesięcznych - oczekują spłaty całej należności wraz z naliczonymi odsetkami maksymalnie do 30 dnia po dacie od podpisania umowy i wypłacenia środków. Inne dopuszczają możliwość spłaty w ratach tygodniowych. To bardzo ważne, gdyż nie przestrzeganie narzuconych przez umowę zasad spłaty może sporo kosztować konsumenta. Już po jednym dniu opóźnienia spłaty raty/całej kwoty firma może podjąć działania windykacyjne oraz naliczać opłaty karne.

Ponieważ ludzi korzystających z tego rodzaju poza bankowej możliwości zapożyczenia jest coraz więcej (bez wychodzenia z domu, bez długich formalności, oraz często też bez weryfikacji naszej historii kredytowej) coraz więcej jest wciąż nowych firm pożyczkowych. Rankingi dostępne w internecie wciąż ulegają modyfikacji, przez firmy, które dosłownie prześcigają się w coraz to nowych udogodnieniach dla konsumentów.

Informacje dodatkowe

Sprawdź oferty krótkoterminowych pożyczek - wejdź na https://centrumpozyczek24h.pl/ i poznaj oferty