Mysłowicka Policja w pierwszych dniach nowego roku szkolnego w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” intensywnie dbała o bezpieczeństwo na drodze. Podstawowym celem policjantów jest czuwanie nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół. W ramach akcji mundurowi wraz ze Sznupkiem odwiedzili pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 w dzielnicy Janów.

Dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz policyjny profilaktyk prowadzą działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Stróże prawa zwracają uwagę na nieprawidłowe zachowania zarówno kierujących, jak i pieszych w rejonach szkół. Mundurowi przypominają też o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez przejścia dla pieszych w pobliżu placówek oświatowych oraz właściwym zatrzymywaniu pojazdu, tak aby nie stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa i nie utrudniać ruchu. Istotnym elementem akcji są spotkania z najmłodszymi realizowane w szkołach i przedszkolach. Podczas zajęć omawiane są zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, dzieci nabywają także umiejętność korzystania z numeru alarmowego 112. 

W ramach akcji, mundurowi, wspierani przez maskotkę Śląskiej Policji- Sznupka oraz przedstawiciela stowarzyszenia "Nasze Mysłowice" odwiedzili pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 w dzielnicy Janów. Celem spotkania było omówienie zasad korzystania z przejść dla pieszych, bezpiecznego poruszania się po chodnikach oraz kontaktów z nieznajomymi.

Dla najmłodszych policjanci przygotowali elementy odblaskowe, które znacząco poprawiają bezpieczeństwo pieszych po zmroku.

Film bezpieczna droga do szkoły

Pobierz plik bezpieczna droga do szkoły (format mp4 - rozmiar 23.85 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja

Pobierz plik audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 330.86 KB)