Zepsuty laptop – czy można go naprawić tanio?

Współczesna elektronika to gąszcz miniaturowych układów scalonych, produkowanych w specjalistycznych fabrykach przez zaawansowane roboty. Naprawa uszkodzeń takich modułów wydaje się być niemal niemożliwa. Tymczasem wprawny serwisant, korzystając z profesjonalnych narzędzi serwisowych, może dokonywać napraw w skali mikro, operując precyzyjnie niczym neurochirurg. Pod mikroskopem można m.in. wymieniać miniaturowe kondensatory czy naprawiać ścieżki na płytkach drukowanych.

Naprawiamy laptopy Warszawa po upadku i zalaniu

Od czego zaczyna się profesjonalną naprawę? Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie diagnozy – zarówno programowej jak i sprzętowej po to, aby oszacować rozmiar strat. Sprawdzając, które komponenty wymagają interwencji, serwis jest w stanie oszacować całkowity koszt naprawy.

Sporym wyzwaniem jest zdiagnozowanie i naprawa sprzętów uszkodzonych w wyniku zalania. Jeśli naprawiamy laptopy, które potraktowane zostały cieczą, musimy bardzo dokładnie wysuszyć całą wewnętrzną elektronikę, a po ewentualnej wymianie modułów trzeba dokładnie sprawdzić, czy nie występują żadne, nawet okazjonalne błędy. Część serwisów nie podejmuje się przeprowadzania takich operacji. Powód? Duże ryzyko,

że pomimo zastosowania wszystkich procedur, po pewnym czasie i tak wystąpią usterki. Wilgoć może zalegać w mikroprzestrzeniach każdego z elementów wewnątrz komputera, prowadząc z czasem do wystąpienia korozji metalowych elementów np. styków czy złącz. Już samo zwiększenie oporności układu może skutkować niecodziennymi reakcjami ze strony systemu operacyjnego. Jeśli chcemy mieć pewność, że naprawiamy laptopy Medicphone najlepiej, jak się da, preferowanym rozwiązaniem będzie wymiana wszystkich elementów narażonych na kontakt z wodą.

Szkody mechaniczne

Dotkliwe bywają też konsekwencje upadku laptopa z wysokości. I nie chodzi wcale o wypadnięcie z okna – czasem wystarczy, że sprzęt zsunie się z kanapy na podłogę. Co gorsza, najczęściej w tym momencie komputer ma otwartą klapę w pozycji do pracy. Upadek to spore ryzyko wystąpienia uszkodzeń czysto mechanicznych – przede wszystkim na obudowie, ale nie tylko.

Rysy, wgniecenia czy pęknięcia to codzienność w niemal każdym sprzęcie, przenoszonym w torbie, plecaku czy w rękach. Są modele, wyposażone w obudowę wykonaną z bardziej wytrzymałych materiałów – tak jest np. w przypadku modeli MacBook od Apple. Oczywiście, nawet zastosowanie szlachetnego metalu ani wzmocnień zewnątrz nie gwarantuje nieśmiertelności laptopa.

Pęknięcie obudowy – czy można z tym żyć?

Zwykle naprawiamy laptopy Warszawa gdy tylko dojdzie do awarii skutkującej poważnymi konsekwencjami. A co, jeśli straty ograniczają się do kwestii wizerunkowych?

Choć estetyka to rzecz względna, to nawet tak drobnych, wydawałoby się, uszkodzeń nie warto bagatelizować. Samo pęknięcie może się powiększać, aż w końcu część obudowy oderwie się. A jeśli pęknięte jest miejsce w bliskim sąsiedztwie zawiasów