W dniu 22 czerwca 2022 roku przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Mysłowicach wręczali medale kierowcom-tatusiom, którzy dali dobry przykład bezpiecznego zachowania się w rejonie przejść dla pieszych. Przy tej okazji, najmłodsi i mundurowi apelowali do kierujących o jazdę zgodną z przepisami i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Z okazji Dnia Ojca policjanci ruchu drogowego wspólnie z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Mysłowicach przeprowadzili akcję pn. "Tata najlepszy kierowca świata!". Mundurowi i najmłodsi podczas kontroli kierowców-tatusiów apelowali o jazdę zgodną z przepisami i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Wręczali także specjalnie przygotowane na tą okazję medale. Często to właśnie ojcowie siadają za kierownicą samochodu podczas rodzinnych podróży, dlatego swoim zachowaniem na drodze powinni dawać dobry przykład innym uczestnikom ruchu drogowego.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili także krótką pogadankę z przedszkolakami na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.