Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pn. "Trzymaj się prawego pasa". Celem działań jest ograniczenie nieprawidłowego zachowania kierujących na drogach oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas wczorajszych działań policjanci egzekwowali przede wszystkim przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Niestety, kierujący często nie zajmują prawego pasa ruchu pomimo faktu, że jest on wolny. Celem tego typu działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi jezdni. W trakcie policyjnej akcji stróże prawa zatrzymali 11 kierowców, którzy popełnili wspomniane wykroczenie.
Mundurowi przypominają, że lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. W innym przypadku mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za wykroczenie. Korzystanie z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamowanie i utrudnianie ruchu przez kierowców poruszających się lewym pasem, zagrożone jest mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 złotych i 2 punkty karne. Niestety pomimo obowiązującego w naszym kraju ruchu prawostronnego nierzadko można na drodze dostrzec pojazdy poruszające się w nieprawidłowy sposób.
Kierowco, pamiętaj, że masz obowiązek trzymać się prawego pasa!

  • policjantka podczas kontroli drogowej
  • policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli
  • policjanci w trakcie kontroli drogowej
  • policjanci w trakcie kontroli drogowej
  • 257364682_622308822254739_1118110209773507612_n
  • radiowóz policyjny, w tle pojazd dostawczy