Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego przeprowadzili krajowe działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Podczas akcji mundurowi ujawnili w sumie 31 wykroczeń oraz zatrzymali nietrzeźwego kierującego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozić może nawet 5 lat więzienia.

W piątek (28.06) policjanci mysłowickiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

Podczas działań mundurowi ujawnili w sumie 31 wykroczeń, z których 27 popełnili kierowcy, a 4 piesi. Ponadto stróże prawa zatrzymali 32-letniego mieszkańca Mysłowic, który kierował skodą mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się także, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez tyską prokuraturę. Stróże prawa odholowali pojazd na koszt właściciela i sporządzili dokumentację do sądu. Nieodpowiedzialnemu mysłowiczaninowi grozi teraz do 5 lat więzienia i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W trakcie działań policjanci informowali także kierujących i pieszych o trwającej akcji "Na Drodze - Patrz i Słuchaj", której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z nieostrożnym wchodzeniem na przejście oraz korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia/przebiegania przez jezdnię.