Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Mysłowice

Internetowi oszuści śledzą nowinki techniczne i wiedzą, że najnowsze flagowe smartfony mogą stać się przynętą dla kolejnej ofiary cyberprzestępców. Jeżeli otrzymałeś wiadomość, że jesteś szczęśliwym wygranym, a nie brałeś udziału w żadnym konkursie powinieneś zachować ostrożność. Pamiętaj, superokazje nie istnieją.

Wygrana w konkursie to bardzo częsty motyw wykorzystywany przez internetowych przestępców. Oszuści wysyłają sfałszowane strony internetowe, w których kuszą gorącą promocją bądź nawet darmowym otrzymaniem najnowszego modelu smartfona. Niestety celem jest zdobycie prywatnych danych potencjalnej ofiary. Oszuści proszą o zalogowanie się na konto bankowe (w ten sposób kradną hasła i login do serwisów internetowych, czy nawet banków) albo o podanie numerów kart płatniczych. Nieuważne osoby skuszone możliwością otrzymania nowego smartfona chętnie te dane podają i w ten sposób tracą swoje pieniądze. Właśnie dlatego musimy uważnie sprawdzać, od kogo dostajemy wiadomość i dokładnie przyjrzeć się adresowi internetowemu. Przede wszystkim jednak nie wolno wierzyć w zbyt atrakcyjne oferty. W przypadku wątpliwości, czy otrzymana wiadomość jest prawdziwa, najlepiej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta danego operatora.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.