Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili krajowe działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Podczas akcji mundurowi ujawnili w sumie 47 wykroczeń i zatrzymali nietrzeźwego kierującego peugeotem. Stróże prawa przypominali też pieszym i kierowcom o trwającej akcji "Na Drodze - Patrz i Słuchaj".

Wczoraj policjanci mysłowickiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

Podczas działań mundurowi ujawnili w sumie 47 wykroczeń, z których 41 popełnili kierowcy, a 6 piesi. Ponadto stróże prawa zatrzymali 41-letniego mieszkańca Tychów, który kierował peugeotem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd odholowali na koszt właściciela. Nieodpowiedzialnemu tyszaninowi grozi teraz do 2 lat więzienia.

W trakcie działań policjanci informowali także kierujących i pieszych o trwającej akcji "Na Drodze - Patrz i Słuchaj", której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z nieostrożnym wchodzeniem na przejście oraz korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia/przebiegania przez jezdnię.