12.12.2021 r.
godz. 16:00,
MOK Brzezinka, ul. Laryska 5


Nierzadko nasze dzieci zaskakują nas swoimi spostrzeżeniami, wnikliwym posumowaniem jakiejś sytuacji, czy użytym słownictwem. Słyszą, widzą, często więcej niż dorośli. Zgadzacie się? A co się dzieje, gdyby odebrać im nadmiar mediów, "wysłać" na bezludną wyspę? Może i tu nas zadziwią i zachwycą swymi twórczymi pomysłami. Zapraszamy na wycieczkę w krainę wyobraźni, gdzie bajka przeplata się z rzeczywistością, gdzie popłaczemy się ze śmiechu, a nie raz ze wzruszenia. Gdzie pomarzymy wspólnie z bohaterami. Uwaga, momentami może być nawet troszkę strasznie! ? A może spektakl stanie się wyśmienitą inspiracją do zabawy z dzieckiem w domu. Przygotujcie się na moc wrażeń i zabawy z muzyką na żywo.
Spektakl familijny, polecany zarówno dla dzieci i dorosłych. Przedszkolaki też się tu odnajdą ?
Przeznaczenie docelowe 6+ do 100!
Czas: 1 h; bilet - 15 zł . Spektakl połączony jest z zabawami i konkursami teatralnymi.
Po przedstawieniu zapraszamy widzów do rozmowy, do zdobywania punktów i pogłębiania wiedzy o teatrze.
Autor tekstu : Elżbieta Gorzka Kmieć
Reżyseria i scenografia: Praca zespołowa pod okiem instruktora - Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Muzyka autorska i akompaniament: Agnieszka Olszańska
Występują aktorzy Grupy teatralnej GROSZKI:
1. Natalia Znamirowska
2. Maksymilian Wiktorowicz
3. Gosia Tulej
4. Igor Stadler
6. Hania Stępniewska
7.Zosia Połetek
8. Nadia Fidura
9. Józio Fidura
10. Samuel Dyrda
11. Liliana Czajka
12. Wojtek Błyk
13. Maria Surmacz
14. Roksana Krawczyk
15. Faustyna Kopeć
16. Daria Migacz
Zespół Groszki działa od 2004 r. a w MOKu od 2021 r. Skupia dzieci w wieku od 6-12 lat, choć z założenia grupa przeznaczona jest dla 8-10latków. Co roku organizuje nabór we wrześniu. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizowany jest konkurs piosenek i wierszyków. Dla wszystkich zainteresowanych są dodatkowo organizowane zimowe i letnie warsztaty otwarte - czyli zabawy z teatrem dziecięcym. Dla każdego, kto nie jest pewny swoich możliwości.
Oto, jak instruktorka – Basia Wójcik – Wiktorowicz opowiada o procesie twórczym i celach grupy:
„Główną ideą działań pracy zespołu jest zabawa teatralna, a w tym rozwój dziecka społeczny i kulturalny. Celem nie jest tworzenie "gwiazd" sceny i ekranu. Jeśli takowe się pojawiają to nie z potrzeby bycia na pierwszym planie, lecz realizowanego tematu. Poruszamy wątki życiowe i dużo improwizujemy. Każdy młody aktor ma prawo mówić własnym głosem. Staramy się jednak z tych propozycji utworzyć spójną całość. Teatr to dla nas narzędzie budowania ciekawych, mądrych, dobrych i twórczych ludzi”.