Dzielnicowi mysłowickiej komendy, w ramach I etapu eliminacji, pisali test wiedzy do ogólnopolskich zawodów „Dzielnicowy Roku 2019”. Największą ilość punktów uzyskali sierż. sztab. Paweł Pol i st. sierż. Łukasz Paździora i to oni będą reprezentować naszą jednostkę na etapie wojewódzkim. To już XII edycja konkursu, który wyłoni najlepszego dzielnicowego w kraju.

sierż. sztab. Paweł Pol i st. sierż. Łukasz Paździora

W mysłowickiej komendzie przeprowadzono pierwszy etap eliminacji do ogólnopolskich zawodów „Dzielnicowy Roku 2019”. Test wyłonił policjantów, którzy reprezentować będą naszą jednostkę na etapie wojewódzkim. Największą ilość punktów uzyskali sierż. sztab. Paweł Pol i st. sierż. Łukasz Paździora.

Na drugim etapie dzielnicowych czeka test wiedzy składający się z 60 pytań, symulacja przyjęcia interesanta oraz strzelanie. Policjanci, którzy dotrą do finału ogólnopolskiego dodatkowo będą musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

To już XII edycja konkursu, którego celem jest wyłonienie najlepszego dzielnicowego w kraju, a także poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowych, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym.